Limon Suyu İle Ciltteki Koyu Lekeleri Giderin

0

Mayo Clinic web sitesine göre, melazma, ultraviyole ışını ve artan hormon kombinasyonunun neden olduğu yüz derisinin koyulaşmasıdır. Durum herkesi etkileyebilse de, hamile kadınlar ve doğum kontrol hapları kullanan kadınlar, “hamilelik maskesi” veya kloazma olarak da adlandırılan melazma gelişimine yatkındır.

Melazma genellikle dudak bölgesinde, alında veya yanaklarda koyu lekelere neden olur. Kendi başına kaybolabilir ama kurtulmak zor olabilir. Reçeteli kremler yardımcı olabilir, ancak ayrıca melazmaya limon suyu gibi doğal ilaçları da uygulayabilirsiniz. Cilt Lekeleri İçin Buhur Yağı Nasıl Kullanılır?

Herhangi bir ev tedavisine başlamadan önce cildinizdeki koyu lekelerin melazmadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemeniz gerekir.

Bir limonu dört parçaya bölün. Limon suyunu bir kaba sıkın ve çekirdekleri çıkarın.

Limon suyuna küçük bir sünger batırın ve cildinizin koyu renk olan bölgelerine uygulayın. Limon suyundaki asit cildin üst tabakasını zayıflatacaktır. Meyve suyunu makyajdan veya nemlendiriciden önce sabah ve akşam bir kez, doğrudan temiz cilde uygulayın. Geceleri limon suyunu uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın. Cilt Lekeleri İçin Hindistan Cevizi Yağı Tarifleri

Cilt aydınlatıcı etkilerini görmek için bu işlemi düzenli olarak iki hafta tekrarlayın. Güneşte dışarı çıkarsanız, melazmanın kötüleşmesini önlemek için makyajınızın altında en az 30 SPF olan bir güneş kremi kullanın.

Bol miktarda su içiniz ve günlük terlemeyi arttırmak için egzersiz yapın. Terleme cildinizdeki aşırı toksinleri gidermesine yardımcı olur ve bu da melazmanın neden olduğu kararmayı azaltmaya yardımcı olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.