Limon Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

0

Limon suyu, yemeklere lezzet katmasının yanı sıra sağlık, güzellik ve ev temizliği için de çok etkilidir. Limon suyunu, saçlarınızın rengini açmak için doğal bir yöntem olarak da kullanabilirsiniz.

Limon suyundaki sitrik asit, saçın rengini açmada oldukça etkilidir. Saçınızın rengini açmak isterseniz, limon suyunu deneyebilirsiniz. Limon suyunun, yıkanmamış saçta daha iyi bir sonuç vereceğini unutmayın.

  • Malzemeler
    4-5 taze limonun suyu (yaklaşık 1 bardak)
    Yarım bardak saç kremi

Nasıl yapacaksınız?
Limonları ikiye bölerek suyunu sıkın. Saçınızın uzunluğuna ve hacmine bağlı olarak daha fazla veya daha az limon kullanabilirsiniz.

Limon suyunu sprey şişesine aktarın. Yarım bardak saç kremi ekleyin. Saç kremi yerine su da kullanabilirsiniz. Ancak, su saçlarınızı kuru ve kırılgan yapabilir. O nedenle saç kremi daha iyi bir seçenek olacaktır. Malzemeleri karıştırmak için sprey şişesini çalkalayın.

Karışımı saçınıza uygulamadan önce, saçınızın tamamının mı yoksa sadece bazı bölümlerinin mi rengini açmak istediğinize karar verin. Saçınızın tamamına uygulayacaksanız, doğrudan karışımı saçınıza püskürtün. Aralarda renk değişimi istiyorsanız, sadece istediğiniz saç bölümlerine karışımı püskürtün.

Saçınızı tarayın ve ardından limon suyunu pamukla saçlarınıza iyice yedirin.

Güneşin UV ışınları, saç renginin açılması sürecini tetiklemede önemli bir rol oynar. O nedenle limon suyunu saçınıza sürdükten sonra, güneşte en az 1-2 saat kalın.

Ardından saçınızı ılık su ile yıkayın. Sonra tekrar saçlarınıza krem sürün ve 8-10 dakika bekletin. Sonra iyice durulayın.

Önlemler
Saçlarınızın rengi açılsın diye güneşte kalırken, cildinizin güneşten zarar görmemesi için güneş koruyucu kullanın.

Saçlarınız kuruysa, saçta limon suyunu çok uzun süre bırakmanız önerilmez.

Limon suyunun saçlarınızda olumsuz etkileri olabileceğini göz önüne alarak, işlemi kısa sürelerle birkaç gün tekrarlayabilirsiniz.

Limonun sık kullanılması saçınızın rengini değiştirebilir ve ancak saç derisine zarar da verebilir. Ayrıca, limonun asidik yapısı saçlarınızı kurutabilir ve kırılmasına neden olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.