Losyon Yerine Kullanılabilen Yağlar

0

Nemlendirme, herhangi bir bakım rutini için önemli bir adımdır. Losyonlar, ciddi kuruluktan kurtulmak veya cildi iyileştirmek için her zaman kalın veya emici değildirler. Yağlar ve doğal kremler daha yoğun nem sağlar ve tipik olarak hem erkekler hem de kadınlar için uzun süreli faydaları vardır.

İşte losyon yerine kullanılabilecek ürünler

Hindistancevizi yağı
Hindistan cevizi yağı tüm cilt tipleri için etkili bir nemlendiricidir, derinlemesine nemlendirir ve çabuk emilir. Anti-enflamatuar ve egzama ve tahrişten etkilenen ciltler için yatıştırıcı yapan antioksidanlar içerir. En iyi sonucu almak için cildinizi yıkayın ve hafif nemli kalacak şekilde cildinizi kurulayın. Kaymayı önlemek için bir havlunun üstünde durun. Bir miktar hindistancevizi yağı alın ve cildiniz üzerinde nemi sabitlemek için pürüzsüzleştirin. Vücudunuzun ısısı ile bir araya geldiğinde yağ katıdan sıvıya çözülür. Muhteşem Ciltler İçin Vücut Yağı

Shea Yağı
Shea yağı krem ​​benzeri bir kıvama sahiptir ve hassas veya kuru cilde sahip olanlar için idealdir. Shea yağı, cildi güneşten ve elementlerden koruyan ince bir tabakanın ardında kalırken cildiniz tarafından hizle emilir. Tamamen doğal shea yağı, erken yaşlanmayı önleyen A ve E vitaminlerini içerir. Gözenekleri tıkamadan cilde nüfuz eder ve vücudun yanı sıra yüzünüzde de kullanılabilir. Shea yağı, çatlat dudaklara ve dudakları korumak için de sürülebilir. Shea Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Zeytin yağı
Zeytinyağı susuz kalmış ve yaşlanan ciltler için ideal bir nemlendiricidir. Antioksidanlar ve A ve E vitaminleri ile zengindir. Sızma zeytinyağını geceleri sürün. Gözeneklerinizin yağı hızlı bir şekilde emmesine yardımcı olmak için, duş suyunuzu açın ve ısınmasına izin verin. Cildinize zeytinyağını sürün kesinlikle yıkamayın. Buhar yağın içeri girmesine yardımcı olur. İnce çizgiler ve kırışıklıklar için büyük miktarda zeytinyağı sürün. Sabahları zeytinyağı kullanıyorsanız, yağın elbisenize geçmesini önlemek giyinmeden önce 20 dakika bekleyin. Zeytinyağını Kullanabileceğiniz 10 Şaşırtıcı Yol

Bebek yağı
Bebek yağı, tüm cilt tipleri için birinci sınıf şifa tedavisidir. Bir bebeğin cildi için formüle edilmiştir, bu nedenle bileşenler E vitamininin ana bileşeni olduğu için basit tutulur. Islak cilde uygulandığında gün boyu nemi hapsederek en iyi şekilde çalışır. Bebek yağı ayrıca cilde sağlıklı bir ışıltı kazandırmak için shea yağı ve kendi kendine bronzlaşma gibi krem ​​formülasyonları ile karıştırılabilir. Bebe yağı ile tırnak etlerinize günde bir kez masaj yapın böylece tırnaklarınız hızlı uzayacak ve kırılmasını önleyeceksiniz. Bebe Yağı Nerelerde Kullanılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.