Magnezyum Sütü İle Roll Deodorant Yapın

0

Magnesia sütü, magnezyum hidroksit içerir. Su ile oluşan suspansiyonunun süt gibi görünümünden dolayı milk of magnesia isimini almıştır.

Magnezya sütü, uykusuzluk, kabızlık, mide ekşimesi, hazımsızlık ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli sağlık sorunları için bir çare.

  • Standart deodorantlar neden zararlı?

Aynı zamanda kendi başına bir deodorant olarak da kullanılabilir! Yapmanız gereken tek şey, magnezyum sütünü içeren şişeden pamuğun üzerine bir miktar dökmek ve koltuk altlarınızı silmek.

Eğer magnezyum sütünü deodorant özellikleri olan diğer maddelerle birleştirirseniz, güçlü bir DIY deodorantı yapabilirsiniz!

Neye ihtiyacınız var
Magnezyum sütü (internetten satın alabilirsiniz)
1/8 bardak aloe vera jeli
¼ çay kaşığı karbonat tozu
¼ bardak cadı fındığı
1/8 fincan mısır nişastası
1/8 fincan çay ağacı hidrosol
5 damla lavanta esansiyel yağı
5 damla limon esansiyel yağı
5 damla çay ağacı esansiyel yağı
Kase ve çırpma teli
Rulo şişeler

Yapılışı

Kase içine önce katı maddeler ekleyin: Karbonat tozu ve mısır nişastası. Sonra aloe vera jel, cadı fındığı, çay ağacı hidrosol ve magnezya sütünü ekleyin. Kremsi bir kıvam oluşturmak için iyice karıştırın.

Şimdi esansiyel yağı ekleyip tekrar çırpın.
Silindir bilyelerini şişelerden çıkarın, her şişeyi karışıma doldurun ve ardından silindir toplarını sıkıca itin. Serin, kuru bir yerde saklayın. Şişeleri çeşitli yerlerde saklayabilirsiniz: banyo dolabı, çantanız, arabanız, spor dolabınız, ofis çekmeceniz vb.


Share.

About Author

Comments are closed.