Muhteşem Kalın Kirpikler İçin Büyüme Serumu

0

Herkes uzun ve gür kipriklere sahip olmak ister. Takma kirpiklere ve ticari serumlara bir servet harcamak yerine, hayallerinizin kirpiklerine sahip olmanın doğal ve ucuz bir yolu var.

Kirpik büyümesini hızlandırmanın anahtarı hint yağıdır. Hint yağı , kirpiklerinizi nemlendiren ve koruyan, besinojenik asit gibi besleyici yağ asitleriyle doludur.

Saçlarınız gibi, kirpikleriniz çok kullanıldığında (makyaj ve temizleyiciler ile) kurumuş olabilir. Hasarlı kirpikler zamanla düşebilir ve zayıflayabilir. Lavanta ve biberiye esansiyel yağları, saç uzamasını sağlama yetenekleriyle bilinir ve kuru veya hassas ciltler için mükemmel olan yatıştırıcı ve besleyici yağdır. İlgili: Hint yağı kullanmanız için 26 neden

DIY Kirpik Büyütme Serumu
Gerekli Olan Malzemeler:
Organik Hint Yağı
Biberiye Esansiyel Yağı ( tercih ederseniz sedir ağacı iyi bir alternatiftir)
Lavanta esansiyel yağı
Cam Damlalık Şişe

Yapılışı
Cam damlalıklı şişeyi 3/4 oranında hint yağı ile doldurun. 2 damla biberiye ve lavanta yağı şişeye yerleştirin. Şişeyi kapatın ve nazikçe sallayın.

 Kullanımı: Yatmadan önce her gece ince bir tabaka uygulayın. İlgili: Saç için hint yağı nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir?

Hint yağı, cildinizi veya gözlerinizi tahriş etmez, ancak yağların gözünüzün içine kaçmamasına özen gösterin. Serumu çok ince tabakalara uygulayın. Gözünüze biraz girerse, seyreltilmiş uçucu yağları kirpiklerinizden suyla çıkarmaya çalışmak için yıkamayın. Bunun yerine, fazla yağları kirpiklerinizden nazikçe çıkarmak için tatlı badem veya hindistan cevizi gibi başka bir yağ kullanın ardından ılık suyla yıkayın.

Serumu 6 ay süreyle kullanabilirsiniz. Bir ila üç ay içinde büyüme sonuçlarını görmeye başlamalısınız. Bununla birlikte, kirpiklerinizin kullanımdan hemen sonra ne kadar yumuşak olduğunu hemen göreceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.