Mükemmel Bir Bronzluk İçin Yiyebileceğiniz Gıdalar

0

Bronz bir tene sahip olmak için saatlerce yakıcı güneşin altında kalmak, güneş yanıklarına neden olabileceği gibi istediğiniz bronzluğu da sağlayamayabilir. Teninizin renginin istediğiniz güzellikte bronzlaşmasına bazı gıdaların yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?

Yaz aylarında beslenmenize dahil edebileceğiniz bazı gıdalar, daha iyi bronz bir tene sahip olmanızda etkili olabilir.

1. Havuç
Çok sayıda bronzlaşma ürünü, havuçta bulunan alfa-karoteni kullanır. Çiğ yediğinizde, havuç tüm yararlı özelliklerini içten cildinize yansıtır.

2. Yumurta
Yumurta, özellikle de yumurta sarısı, bronzlaşmanızı teşvik edebilir. Yumurta, hem cildinize hem de bronzluğunuza yardımcı olan yüksek miktarda A vitamini içerir.

3. Mango
Yumurta gibi, mango da bol miktarda A vitamini içerir.

4. Su
Cildi sağlıklı tutmak ve güzel görünmek için su çok önemlidir. Güneş altındayken en az 20 dakikada bir su içebilir, karpuz veya salatalık gibi su içeren yiyecekler tüketebilirsiniz.

5. Peynir
Peynir, güneş yanığından korunmanıza yardımcı olabilir, çünkü yüksek düzeyde selenyum içerir. Bu mineral, vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşarak daha iyi bronzlaşmanıza ve cildin yaşlanmasını yavaşlatmanıza da yardımcı olabilir. Beyaz peynir en yüksek selenyum içeriğine sahiptir.

6. Ispanak
Ispanak, birçok sebepten dolayı sağlıklı bir sebzedir, ancak aynı zamanda bronzlaşmanızı artırmak için de iyidir. Ispanak, gözlerinizi keskin ve cildinizin en iyi görünmesini sağlayan beta-karoten ve antioksidanlarla doludur.

7. Domates
Domates, havuç ve ıspanakta bulunan bileşiklere benzer olan likopen içerir.

8. Kayısı
Bu lezzetli meyve gerçekten bronzlaşmanıza yardımcı olabilir. Kayısı, doğal rengini veren pigmentler olan karotenoidlerle doludur. Kayısı bu rengi cildinize aktarmaya yardımcı olabilir ve aynı zamanda antioksidanlarla da doludur.

9. Zeytinyağı
Zeytinyağı bronzlaşmanıza katkı yapmaz, ancak cildinizin yumuşak ve esnek olmasını sağlayarak bronz teninizi en iyi durumda tutmanıza yardımcı olur.

10. Şeftali ve erik
Bu meyveler A vitamininin yanı sıra meyvenin rengini cildinize aktarmaya yardımcı olan karotenitler açısından yüksektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.