Mükemmel Görünen Tırnaklar İçin 8 Öneri

0

Manikürlü ve bakımlı tırnaklar, ellerin güzelliği için vazgeçilmez. Ancak düzenli olarak kuaföre gitmek ve bakım yaptırmak hem maddi açıdan hem de zaman bakımından zorlayıcı olabilir. Tırnak bakımınız için sürekli olarak profesyonel yardım alamasanız da, bu püf noktaları sayesinde kendi tırnak bakımınızı en iyi şekilde uygulayabilirsiniz.

Ojeyi Çalkalamayın

Oje sürmeden önce, genellikle oje şişesini elimize alıp çalkalarız. Ancak usta manikürcüler bu alışkanlığın yanlış olduğunu, bu şekilde ojenin içinde kabarcıklar oluşabileceğini söylüyorlar. Onun yerine, oje şişesinin ağzı aşağı bakacak şekilde avuçlarınızın içinde yuvarlayın. Tırnaklarınız neden sarı? Nasıl beyazlatılır?

Oje Sürme Tekniğine Dikkat Edin

Eğer oje sürdüğünüzde tırnağınızda fırça izleri kalsın istemiyorsanız, ojeyi daha ince bir tabaka halinde ve eşit dağıtarak sürmeye çalışın. İlk önce tırnağın ortasından başlayarak esas katı sürün, sonra yan tarafları tamamlayın. Eğer ojenizin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, tırnağın en uç kısmına ekstra bir kat daha sürün. Bu, ojenizin uçlardan soyulmasını engelleyecektir.

Her Zaman 2 Kat Sürün

Oje sürmek için en ideali mutlaka 2 kat uygulamaktır. Tek kat sürersiniz, ojenin rengi tam ortaya çıkmaz ve çok çabuk çıkar. Ancak 3 kat uygularsanız da, sabah uyandığınızda ojenizin üzerinde o meşhur yastık izlerini görebilirsiniz. Bu nedenle pürüzsüz ve ince 2 kat uygulamak her zaman en doğrusudur.

Bazı Maddelere Dikkat Edin

Tırnak bakımınız için kullandığınız ürünlerin içinde dibutyl phthalate (DBP), toluen, formaldehyde, formaldehyde resin, ve camaphor maddelerinin bulunmamasına özen gösterin. Bu maddelerin hepsi vücudunuz için zararlı maddelerdir. Eğer bu 5’ini içermeyen ürünler kullanırsanız, çok daha güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Sürekli kırılan tırnakları güçlendirmenin yöntemleri

Aceleniz Mi Var? Metalik Renkler Deneyin

Eğer ojesiz evden çıkamayacak durumdaysanız ama aceleniz de varsa, ojenizin kurumasını beklemek yerine metalik renkler veya mat ojeler tercih edebilirsiniz. Çünkü bu ojeler tek katta bile oldukça başarılı sonuçlar verirler. Haliyle daha çabuk kururlar.

Suda Bekletmeyin

Manikür öncesi elleri sabunlu suda bekletmek kaçınılmazdır. Ancak elinize oje sürecekseniz, uzmanlar bu adımı atlamanız gerektiğini düşünüyor. Çünkü nemlenen tırnaklarda ojenin tutması çok daha zor.

Yuvarlak Tırnaklar Daha Güçlüdür

Klasik, yuvarlak kesim tırnakları demode buluyor olabilirsiniz. Ancak daha güçlü tırnaklar istiyorsanız, tırnaklarınızı yuvarlak şekilde törpülemenizde fayda var. Çünkü kısa ve oval tırnaklar, doğal şekillerine daha yakın olduğu için daha az darbeye maruz kalacaklar ve daha az kırılacaklardır. Tırnaklarınıza bakın sağlığınız hakkında bilgi edinin

Zemin Kata Önem Verin

Oje sürerken en alta uygulayacağınız kat, bir bakıma koruyucu görevi görecektir. Bu nedenle tırnağınıza en çok temas eden bu katı uygulamak için besleyici ve koruyucu zemin ojeler tercih edebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.