Mükemmel Rimel Sürmenin 7 Yolu

0

Rimel, dünyanın en popüler makyaj maddesidir. Size güzelce çerçevelenmiş gözler ve hiç bitmeyen kirpikler verir. Ancak, bu siyah maddenin uygulanması zordur. Tabi ki birbirine yapışan veya topaklaşan kirpikler istemezsiniz. Hacimli ve güzel yayılmış kirpiklere sahip olmanın 7 yolu var.

1. Önce ipuçları
Rimeli kirpiklerinizi yarıya kadar önce uç kısmına uygulayın ve rimeli kirpiklerinize sürmeden önce kurumasını bekleyin. Neden? Kirpiklerin köküne çok fazla rimel sürdüğünüzde kirpikler ağırlaşır. Kuruyan Rimelinizi Yeniden Nasıl Canlandırırsınız

2. Fırçayı bükün
Kirpikinizin küçük köşelerine rimel sürmek için altın bir kural fırçayı 45 derecelik bir açıyla bükmektir. Fırçanın telden yapılmış olmasının bir nedeni var!

3. Fırçayı yukarı doğru döndürün
Kirpiklerinizdeki tüm kılları rimelle örtülmüş olması için, fırçayı kirpiklerinizin üzerinde ve altında dikey olarak bükmenizdir. Bunu yaptığınızda kirpikleriniz hacminizde bir artışa neden olur. Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Mükemmel Çıkarılır?

4. Zikzak
Rimeli tüm kıllara alıp aynı anda eşit şekilde yaymak için kullanılabilecek bir başka püf noktası da zikzak hareketidir. Fırçayı kirpik uçlarınızın ucuna doğru hareket ettirirken, bunu zikzak hareketiyle yapın. İlk katman kuruduğunda, kirpiklerinizin dibine biraz ekstra hacim vermek için ikinci bir katmanı sürün.

5. Burnunuzun altına bir ayna koyun
Rimeli sürdükten sonra burnunuzun altına bir ayna yerleştirmeyi deneyin ve aşağı bakın. Bu şekilde rimel uyguladığınızda çok detaylı çalışabilir ve üst göz kapağınıza rimel sürülmesini önlersiniz. Rimelini Daha Uzun Süreli Nasıl Yaparsınız?

6. Gözlerinizi kapatın
Kirpikleriniz üzerinde dikey olarak fırçalamayın, bunu yapmak için gözlerinizi kapatın. Bu şekilde kirpiklerinizi daha fazla kıvırırsınız.

7. Kirpikleri dış köşelere doğru itin
Kirpiklerinizi yukarı doğru değil, gözünüzün dış köşelerine doğru yana doğru bastırdığınızda, gözleriniz optik ve kaldırma etkisi yaratır. Daha sonra rimeli dış köşelere, kirpiklerinizinin altına fırçanın ucuyla sürün. Rimelinizi Evde Kendiniz Yapmak İster misiniz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.