Mükemmel Şampuan ve Saç Kremi Nasıl Seçilir?

0

Şampuan ve saç kremi ambalajında ​​pazarlama yazıları sizleri şaşırtabilir. Spesifik saç ihtiyaçlarınız için en iyi sonucu bulmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Saçınız kuru ise:
“Nemlendirici”, “besleyici”, “yenileyici” ve “yumuşatıcı” olup olmadığına bakın. Bu şampuan ve saç kremi formülasyonları, saç tellerini kaplamak için daha fazla miktarlarda kondisyonlama maddesiyle yapılır, bu da onları daha ipeksi ve daha esnek yapar.

Saçınız boyalı ise:
“Renk koruması”, “solmaya karşı koruma”, “renk bakımı” veya “renk güvenliği” seçeneklerine bakın. Genellikle sülfat içermez, bunlar renk kaybını önlemek için daha temiz veya daha düşük oranda temizleyici ve daha fazla koşullandırıcıya sahiptir.

Saçınız ince veya düz ise:
“Hacimlendirme”, “kalınlaşma”, “dolgunluk” veren şampuanları tercih edebilirsiniz.

Saçlarınız hasar görmüşse:
“Güçlendirme”, “onarım”, “hasar onarımı”, “yeniden yapılandırma”, “güçlendirme” veya “kırılma önleme” özellikleri bulunan şampuanları arayın. Bunlar, nemi yenilemek ve kimyasal işlemler (saç rengi gibi), ısı veya mekanik hasar (örneğin fırçalama) nedeniyle aşırı işlenen telleri korumak için en yüksek şartlandırma koşulunu sağlar.

Saçınız kıvırcık ise:
“Yumuşatma”, “parlatma”, “kıvrım kontrolü”, “kıvrım koruması”, “kıvılcım önleme”. Kuru saça gelince, saç tellerini, nemlendirmeyi ve saçın yüzeyini yumuşatmak, kabarmayı önlemek için hem şampuan hem de saç kremi formüllerinde iyi bir kondisyona ihtiyaç vardır.


Share.

About Author

Comments are closed.