Nemlendirici Kullanmadığınızda Cildinizde Neler Oluyor?

0

Herkes cildi nemlendirmenin önemli olduğunu biliyor, ama nedenini biliyor musunuz ? Açık cevap cildinizin kurumasına neden olabilir, ancak bilmeniz gereken başka hastalıklar da vardır.

1. Daha fazla kırışıklığa sahip olabilirsiniz
Doğru: Nemlendiriciyi bugünkü rutininizden çıkarmak, daha sonra daha derin kırışıklıklara yol açabilir. Dermatologlar, “cilt bariyeri tehlikeye girdiğinde, kuruduğunda gördüğümüz şey, aslında ciltteki düşük dereceli kronik bir iltihaplanmadır” diyor. Bunun devam etmesi halinde sonuçta kollajen ve hızlı yaşlanma meydana gelir.

2. Zaten sahip olduğunuz kırışıklıklar daha da kötü görünecektir
Evet, nemlendirici kullanmak mevcut hatlarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilir. Dehidra cilt tüm çizgilerini gösterir. Uzmanlar, cildinizi hyaluronik asit içeren bir nemlendirici ile nemlendirmenizi öneriyor.

3. Cildiniz donuk ve pul pul görünür – özellikle dışarısı soğuksa
Kışın nem seviyeleri düşüyor ve kuru hava cildinizi kurutup, koruyucu dış tabakasının bir parçası olan lipitlerden arındırıyor – bu yüzden kızarma ve dökülmelere neden oluyor.

4. Aknenizi ağırlaştırır
Cildinizde lekeler varsa nemlendirici gerçekten arkadaşın. Kuruluk aslında sivilcelerinizi daha da kötüleştirebilir. Çok yağlı hissetmekten korkuyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir nemlendirici seçin: “Akne eğilimli ciltler için olan yağsız, kokusuz, noncomedogenic bir nemlendirici kullanmanız gerekir.

5. Bir koruma tabakasını kaybedersiniz
Retinoidler, salisilik asit ve benzoil peroksit gibi en etkili cilt bakım bileşenlerinin çoğu çok kurumuş olma eğilimindedir. Nemlendirici kullanmadığınızda kırmızı, ciltte soyulma gibi rahatsız edici yan etkilere maruz kalırsınız.

6. Makyajınız çok kusursuz görünmeyecek
Gözlerin altına kapatıcı uyguladığınızda küçük çizgiler nemlendirici kullanmazsanız çok daha kötü görünecektir. Makyaj, cildin üzerindeki bölgelere yapışır ve hatta ince çizgilere sızar. En iyi sonuçları elde etmek için, kapatıcı kullanmadan yaklaşık beş dakika önce nemlendirici sürün ve bekleyin.

7. Cildiniz çıldırmış gibi kaşınıyor
Cildinizin duştan yeni çıkmış gibi gergin mi hissediyorsunuz? Bunun nedeni cildinizin nemsiz olmasıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.