Organik Saç Serumu Nasıl Yapılır?

0

Saç serumu, şekil vermeden önce kıvırcık saçları yatıştırmak için kullanılan bir üründür. Saç serumu saç köklerini yumuşatarak çalışır ve saçları, saç kurutma makinelerinin ve düz ütüler tarafından üretilen ısıdan korur.

Ticari saç serumlarının çoğu, silikondan türetilmiş bir yumuşatıcı ile birlikte amino asitler ve seramitler içerir. Silikon ürünler, saçları plastik sarmaya benzer şekilde kaplar ve sürekli kullanım, saçın zayıflamasına ve kırılmasına neden olabilecek ürünün birikmesine neden olabilir. Saç Düzleştiricilerle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Ev yapımı organik saç serumu yapmak ucuzdur ve daha pahalı ticari ürünlere tercih edilen bir alternatif olabilir.

Küçük koyu renk bir kapaklı veya sprey şişe alın. Nemlendirici baz için Jojoba, hindistancevizi veya üzüm çekirdeği yağları gibi hafif, kokusuz ve saçı ağırlaştırmayan bir yağ seçin. Hint yağı, iyileştirici özelliklere sahip etkili bir yağlayıcıdır.

İstenilen iyileştirme özelliklerine göre doğal, organik bir esansiyel yağı seçin. Kuru saçlar için lavanta veya nane kullanın, ince saçlar için normal saça lavanta veya gül yağı kullanın ya da sarı tonlar için limon veya papatya ekleyin. Sentetik yağ kullanmaktan kaçının. Dökülen Saçlar İçin Evde Serum Hazırlayın

Cam şişenin içine baz yağı ve uçucu yağdan 5 ila 10 damla ekleyin. E vitamini kapsülünü açın ve içine karıştırın. Kapağı sıkıca kapatın ve sallayın.

Organik saç serumu, raf ömrünü uzatmak için serin ve karanlık bir yerde saklayın. Kullanmak için, avucunuza 2 veya 3 damla serum koyun ve temiz, ıslak saça uygulayın. Serumu dağıtmak için tarak kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.