Organik Şampuan ve Saç Kremi Nasıl Yapılır?

0

Saçınıza, ticari şampuanlardan ve zamanla birikebilecek bir tortu bırakabilecek ve saçlarınızın donuk ve cansız görünmesine neden olabilecek kimyasallarla yüklü saç kremlerine bir mola verin. Bunun yerine, saçınızı yumuşak ve parlak ayrıca ekonomik otlarla ve diğer organik malzemelerle şampuan ve saç kremi yapın.

Organik şampuan tarifi

Temiz, cam konserve kavanozuna 1/4 bardak taze otlar yerleştirin. Saç tipinize uygun organik olarak yetiştirilmiş bitkileri seçin. Karakafes kökü, portakal çiçeği kuru saçlar için iyidir. Saçlarınız yağlı ise limon otu veya çilek yaprağı deneyin. Nane, biberiye, adaçayı veya ısırgan otu iyi bir kepek şampuanı yapar. Isırgan otu, kadife çiçeği veya ahududu yaprağı veya yumuşaklık için dulavratotu kökü veya mercanköşk ile parlaklık ekleyin. İki yemek kaşığı kuru ot taze ot yerine kullanılabilir. Ev Yapımı Doğal Kokusuz Gliserin Şampuan

1 bardak su kaynatın ve sıcak suyu kavanozun içindeki otların üzerine dökün. Kavanoza bir kapak yerleştirin ve bitkilerin 15 ila 20 dakika boyunca demlenmelerine izin verin.

Bir süzgeç içerisine bir kağıt kahve filtresi yerleştirin ve süzgeci bir kabın üzerine koyun. Kavanozun içindekileri süzgeçten geçirin.

2 yemek kaşığı sıvı kastil sabunu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı veya tatlı badem yağı ilave edin. İsterseniz, seçtiğiniz iki damla kokulu esans yağı ekleyin. Organik şampuanı temiz bir plastik şişeye dökmek için bir huni kullanın. Şampuanınıza Tuz Eklerseniz

Bal ve Zeytinyağı Saç Kremi
Mikrodalga güvenli bir kaba 1/2 bardak bal yerleştirin. Balın ince ve karışması kolay hale getirmek için balı birkaç saniye ısıtın.

1 su bardağı sızma zeytinyağı ekleyin. İyice karıştırın.

Saç kremini nemli saçlarınızla, kafa derisinden başlayarak ve saçınızın uclarına kadar masaj yaparak yedirin. Saçınızı plastik bir duş başlığı ile örtün. Saçlarınızın Kırılmasını Önleyen, Besleyici Saç Kremi

Saç kreminin bir saat boyunca saçınızda kalmasına izin verin. Tüm yağ ve bal izlerini temizlemek için saçınızı durulayın ve organik şampuanla yıkayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.