Organik ve Doğal Saç Boyaları Gerçek Değil mi?

0

Son birkaç yılda doğal ve organik güzellik ürünleri için daha büyük bir gayret var. Birçok tüketici “organik” veya “doğal” saç ürünlerinde bulunan bileşenlerin onları daha güvenli hale getirdiği izlenimine sahip. Ancak ne yazık kı böyle değil.

Aslında, organik saç boyası sentetik saç boyalarından daha güvenli olmamakla kalmaz, organik saç boyası mevcut değildir.

Kına dışında saçınız için kullanacağı tüm boyalarda kimyasal aktifler bulunuyor. Ancak bu kimyasallar sentezlenmiş maddelerdir.

Ambalajın tamamen doğal, organik veya kimyasal madde içermediği iddia etse bile bu tam anlamıyla olanaksızdır, çünkü organik şeyler de dahil olmak üzere her şey, kimyasal maddelerden üretilmiştir.

İyi haber: Saç boyasının güvenli olması için organik veya doğal olması gerekmiyor ve saçınızı renklendirmeye geldiğinde hem sağlık hem de çevre bilincine sahip olmanın başka yolları da var. İşte bilmeniz gereken en önemli şeyler:

Kimyasalları önleyemezsiniz, ancak gereksiz sert olanları önleyebilirsiniz.
Daha önce bahsedildiği gibi, her şey kimyasal maddelerden yapılmıştır. Su, örneğin, kimyasal bir bileşiktir. Öyleyse, kimyasalların sadece kimyasal olduğu için güvenli olmadığını aklınızdan çıkarmayın.

Bununla birlikte, bazı güzellik ürünlerinde sert ve potansiyel olarak zehirli kimyasallar vardır ve bu bileşenleri gidermek ya da en aza indirmek için sanayide artan bir ivme varken, saç boyasında maalesef kimyasallar vardır.

Saç renklendirmek için kullanılan 6 kimyasal maddeye dikkat etmek gerekiyor. amonyak, resorsinol, parabenler, ftalatlar, PPD ve gluten.

Bu altı bileşen saç renginin karışımıdır. Uzmanlar, bu 6 bileşen olmadan saça renk vermenin formülleri üzerinde çalışıyorlar. Bazı firmalar boyaların içindeki doğal bileşenleri yüzde 96’ya kadar yükseltti. Ancak tabi bu durumda çok fazla bir saç rengi elde etmek mümkün olmuyor.

Saçınızı boyatırken bu kimyasalları unutmayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.