Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

0

Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz kremleri var. Ancak bunlar genellikle pahalı ve kimyasallar ve katkı maddeleri ile dolu. Alternatif olarak, kendi yüz kreminizi sağlıklı, doğal malzemelerden yapabilirsiniz.

İhtiyacınız Olacak Malzemeler

4 çay kaşığı saf, organik balmumu
2 yemek kaşığı gülsuyu
2 yemek kaşığı organik shea yağı
4 çay kaşığı buğday tohumu yağı
2 yemek kaşığı tatlı badem yağı
2 çay kaşığı organik bal
8 ila 10 damla seçtiğiniz uçucu yağları Yaşlanma karşıtı en iyi 10 esansiyel yağ

Yapılışı
Bir pişirme kabına 1 ila 2 santim su koyun ve düşük ateşe yerleştirin. Organik balmumu tanelerini bir cam karıştırma kabına yerleştirin ve karıştırma kabını ılık suya yerleştirin. Balmumunu ara sıra karıştırın ve karışımın erimesine izin verin.

Gül suyunu bir cam kaba yerleştirin. Balmumu erirken bardağı ılık suya koyun.

Shea yağını balmumu içine karıştırın ve shea yağı balmumu içinde eriyene kadar sürekli karıştırın. Balmumu karışımına buğday tohumu yağı ve tatlı badem yağı ekleyin. Karışımı, malzemeler tamamen karışana kadar bir el mikseri veya çubuk karıştırıcı ile çırpın. Cilt sorunlarını giderici yaşlanma karşıtı serum tarifi

Balmumu karışımına ılık gülsuyu ve ılık bal ilave ederken durmadan karıştırmaya devam edin. Karışımı ısıdan alın ve karışım soğuyuncaya kadar bir kaşıkla karıştırın.

Soğutulmuş karışıma, seçtiğiniz esansiyel yağlardan 8 ila 10 damla ekleyin. Havuç çekirdeği, lavanta, gül, sandal ağacı, mür, yasemin kullanabilirsiniz. Bu yağlar olgun ciltler için faydalıdır.

Yaşlanma karşıtı yüz kremini küçük, steril cam kaplara dökün. Kapları iyice kapatın ve etiket yapıştırın. Yaşlanma karşıtı göz kremini evde yapabilirsiniz


Share.

About Author

Comments are closed.