Paraben İçeren Cilt Bakım Ürün Listesi

0

David Suzuki vakfı, kozmetiklerin yüzde 75 ila 90’ının paraben içerebileceğini bildiriyor. Parabenler yaygın olarak bir koruyucu olarak kullanılır ve deriye kolayca nüfuz eder. Avrupa Endokrin Bozukluğu Derneği, parabenleri bir endokrin bozucu olduğu gösterilen kategori 1 maddesi olarak listeliyor. Parabenler, meme kanseri tümörlerinde de tespit edildi ve kanser ile arasında bir bağ olduğunu düşünülüyor. Parabenler aşağıdaki isimlerle bulunuyor: Methylparaben, butylparaben, propylparaben, izobutilparaben, ethylparaben, polyparaben ve izobutilparaben.

Yüz Nemlendiricileri

Parabenler, kozmetik ve yüz nemlendiricilerine ortak bir koruyucu olarak ilave edilir. Yüz cildininnemlendirmek için kullanılan bu nemlendiriciler her yaştan kadınlar tarafından kullanılır. Cildin nem kaybını yavaşlatmak için yüz nemlendiricilerini kullanmanız gerekiyor. Nemlendiriciler, cilde yumuşak ve tam bir görünüm kazandıran geçirimsiz bir bariyer yaratarak çalışırlar.

Yaşlanma Karşıtı Kremler

Yaşlanma karşıtı kremler kırışıklıkları en aza indirgemek ve yüz cildini sıkılaştırmak için kullanılır. Food and Drug Association, yaşlanmayı önleyici kremleri kozmetik olarak sınıflandırır ve bu ürünlerin etkinliğini kontrol etmez. Parabenler genellikle yaşlanma karşıtı kremler için maddeler listesinde bulunur, çünkü bunlar yaygın bir kozmetik koruyucudur. Yaşlanma karşıtı kremler genellikle günde bir veya iki defa kullanılır ve kızarıklıklar, cilt tahrişi veya kızarıklık gibi yan etkilere neden olabilir.

Makyaj Malzemeleri

Fondötenler, kapatıcılar ve yüzün doku ve rengi yumuşak görünmesi için yüzünüze sürdüğünüz makyaj malzemelerinde kullanılır. Sıvı ve toz olarak kullanılan bu malzemeler, ürünün daha uzun bir raf ömrüne sahip olmasını sağlamak için genellikle koruyucu maddeler olarak bir veya daha fazla paraben türü içerir. Piyasadaki bazı yeni kapatıcılar, özellikle paraben olmaksızın üretilmektedir.

Kokulu Ürünler

Tüketiciler tarafından yaygın olarak bilinmeyen kokular genellikle paraben içerir. Üreticilerin içerdikleri maddeleri etiketlemeleri gerekmez çünkü koku tarifleri ticari sırlar olarak kabul edilir.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.