Parlayan Bir Cilt İçin Kivi Maskesi Tarifleri

0

Kivi, sulu, keskin ve tatlı lezzetiyle hem sağlık açısından hem de güzelliğiniz için değerli bir meyvedir. Parlayan, sağlıklı bir cilt elde etmek istiyorsanız, kivi ile hazırlayabileceğiniz yüz maskelerini deneyebilirsiniz.

Kivi, sağlıklı, ışıltılı, parlayan ve kusursuz bir cilt elde etmenize yardımcı olabilir. Portakaldan üç kat fazla C vitamini içeren kivinin, dokuları onarma özelliği de vardır. E vitamini içeriği yaşlanmayı önler ve serbest radikalleri korur. Yaşlanma karşıtı 11 maske tarifi

İşte parlayan bir cilt için 6 kivi yüz maskesi tarifi

  1. Yoğurt ve kivi yüz maskesi

Kivileri ince ince doğrayın veya ezin. Sonra bir yemek kaşığı yoğurt ile iyice karıştırın ve yüzünüze iyice sürün. 15-20 dakika bekletin. Sonra ılık suyla yıkayın.

  1. Badem ve kivi maskesi

Badem, E vitamini için önemli bir kaynaktır. Kivideki C vitamini ile birlikte mükemmel bir yüz maskesi oluşturur.

Birkaç bademi akşamdan suya koyun. Sabah bademleri iyice ezerek bir hamur elde edin. Sonra da ezdiğiniz kiviyi ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve kuruduktan sonra yıkayın.  Saçlarınıza detoks yapacak 10 maske tarifi

  1. Limon ve kivi maskesi

Limon suyu doğal cildi aydınlatır, kivi besler. Bu yüz maskesi kombinasyonu yağlı ciltliler için idealdir.

Ezilmiş kiviyi biraz taze limon suyu ile karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Bu yüz maskesi, gözeneklerinizi ve lekelerinizi en aza indirmenize yardımcı olur.

  1. Muz ve kivi maskesi

Bu maske kuru ve normal ciltler için uygundur. Muzdaki vitaminler cilt için mükemmeldir. Kırışıklık ve leke için yoğurt-karbonat maskesi

Bir muzu ve kiviyi ezin, bir çorba kaşığı yoğurt ekleyin. Bu macunu yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Sonra ılık suyla yıkayın.

Bu maske cildi nemlendirir ve yumuşatır.

  1. Avokado ve kivi maskesi

Avokadoda A, E ve C vitamini vardır. Bunların hepsi sağlıklı ve parlak bir cilt için çok önemlidir.

Pürüzsüz bir krema haline gelene kadar yarım avokadoyu ve kiviyi ezin. Daha besleyici olması için biraz bal ekleyin. Yüzünüze eşit şekilde uygulayın ve 15 dakika boyunca bekletin. Sonra ılık su ile yıkayın.

Bu yüz maskesi, yaşlanma karşıtı bir çözüme ihtiyaç duyanlar için geçerlidir. Avokado ile yapabileceğiniz 5 maske tarifi

  1. Kivi ve yumurta sarısı maskesi

Yumurta cildi sıkıştırma ve cilt temizleme özelliklerine sahiptir.

Yarım kiviyi bir yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Bir yumurtanın sarısını ilave edin ve iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra ılık suyunu yıkayın.

Bu yüz maskesi, parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Yüz maskesi kullanırken sık yapılan 7 hata


Share.

About Author

Comments are closed.