Permanız Çok Kıvırcık Olduysa Açmanın Yolları

0

Permanın yoğunluğu büyük ölçüde değişebilir. Bazen dalgalar gevşek, yumuşak dalgalar üretirken, bazen dalgalar sıkı, spiral bukleler oluşturabilir. Permınızın çok sıkı olduğunu düyünüyor ve dalgaları açmak istiyorsanız bunun için evde yapabileceğiniz çözümler var. Kıvırcık Saçlar Nasıl Uzun Görünür?

Saçınızı nemlendirici bir şampuanla yıkayın
Son 72 saat içinde perma yaptırdıysanız saçlarınızı mümkün olan en kısa sürede şampuanlayın. Bu, kıvrımı tam olarak ayarlamadan önce perma kimyasallarının bazılarının saçınızdan çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

Saçınıza nemlendirici saç kremi uygulayın
Saç kremi hala saçınızdayken saçınızı tamamen düz tarayın. Durulamadan önce 5 ila 10 dakika bekleyin. Beklerken saçınızı taramaya devam edin. Saçınızı durulayın ve işlemi tekrarlayın. Kıvırcık Saçlar İçin Derin Saç Kremi Tarifi

Saçınıza sıcak yağ tedavisi uygulayın
Bu saçınıza ağırlık ve parlaklık katmaya yardımcı olacak ve böylece bukleleri rahatlatacaktır. Daha fazla rahatlamak için haftada iki kez bir sıcak yağ tedavisi kullanın.

Saçınızı zeytinyağı kullanın
Bu, bukleleri tartarken saçınıza çok fazla parlaklık katacaktır. Sonuç daha gevşek, daha yumuşak bukleler ve çok parlak saçlar olacaktır. Kıvırcık Saçlarınızın Kabarmasını Önlemek İçin İpuçları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.