Pürüzsüz Kol ve Bacaklara Sahip Olun

0

Deniz, havuz suyu veya güneş cildiniz biraz kuru ve pürüzlü hale gelmiş olabilir. Artık cildinizi yumuşatma ve nemlendirme zamanı. Bunun çok basit bir yolu var.

Yeşil çayın cildiniz üzerindeki olumlu etkileri konusunda pek fazla araştırma yok, ama cildi rahatlatmak ve iyileşmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tarif için iki çeşit yeşil çay kullanabilirsiniz. Toz yeşil çay ya da Matcha. Her ikisini de kullanmak zorunda değilsiniz, ancak Matcha çok güzel yeşil renk veriyor. Ciltteki Gözenekleri Küçülten Doğal Maske Tarifi

Bu bakımda cildinizin türüne bağlı olarak şeker veya tuz kullanabilirsiniz. Şekerli yapacağınız bakım peelingi yüzünüze uygulayabilirsiniz, tuz kullanacaksanız yüzünüz dışında tüm vücuda kullanabilirsiniz. Çünkü tuz zımpara gibi olur ve yüzünüze zarar verebilir.

Gerekli olan malzemeler

1 yeşil çay poşeti
1/4 kap filtrelenmiş su
1/4 çay kaşığı kuru toz Matcha
1 su bardağı hindistancevizi yağı
1/2 su bardağı tuz veya şeker

Yapılışı
Çaydanlıkta sıcak suyun içinde yeşil çayı demleyin. Oda sıcaklığına soğumaya bırakın. Tembeller İçin 6 Adımda Cilt Bakım Önerileri

Bir kap içinde yağ ve şekeri iyice karıştırın. 1/8 fincan soğutulmuş yeşil çayı ilave edin ve tekrar karıştırın. Matcha’yı kullanmıyorsanız kalan 1/8 fincan yeşil çayı ekleyin.
Hava geçirmez bir kapta saklayın ve cildinizi nazikçe ölü derileri dökmek için duşta kullanın.

Notlar
Tuz kullanılıyorsa, lütfen bir yüzünüze kullanmayın. Yalnızca bedeninize kullanın. Haftada 1-2 defa kullanın.
Şeker kullanıyorsanız, lütfen yüzünüzde sadece haftada 1-2 kez, vücudunuzda haftada en az 3 defa kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.