Püskürtmeli Deodorant Tarifi

0

Doğal deodorant tariflerinin tamamında karbonat bulunuyor. ancak bazı kışılar karbonata karşı alerji yaşıyor ve kokusundan rahatsız olabiliyor. Bu durumda karbonat bulunmayan püskürtülebilen bir deodorant tarifi hazırladık. Kullandığımız malzeme magnezyum yağı…

Magnezyum yağı sadece yağlı ama gerçek yağ içermez, ancak koltuk altı kokusunun önlenmesinde inanılmaz derecede etkilidir, ayrıca magnezyum seviyenizi de arttırırsınız. Bazı uçucu yağlar ekleyin ve mükemmel bir kokulu deodorant elde edersiniz.

Gerekli Olan Malzemeler

100 gr magnezyum yağı
En sevdiğiniz uçucu yağların veya karışımdan 10-15 damla
Cam sprey şişesi

Yapılışı
Ev yapımı magnezyum yağı kullanabilir veya satın alabilirsiniz. Magnezyum yağını cam sprey şişesine boşaltın. Üzerine kullanmak istediğiniz uçucu yağları ekleyin.

Kullanmak için: Koltuk altlarına hafifçe püskürtün ve nazikçe ovun. Yaklaşık bir dakika kuruması için bekleyin.

NOT: Bazı insanlar magnezyum yağı kullanmaya ilk başladığında karıncalanma hissi yaşarlar. Bu normal bir reaksiyon olarak kabul edilir, özellikle magnezyum seviyesi düşük olan kişilerde görülür. Bir kaç gün içinde bu his yok olur.

İPUCU: Bunun daha da etkili olabilmesi için, 3/4 su bardağını 1/4 su bardağı elma sirkesi ile karıştırın ve duş aldıktan sonra koltuk altlarına uygulayın ve kurumaya bırakın. Bu, koltuk altındaki doğal bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur ve bu sprey deodorantı daha da uzun süre tutar.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.