Ruj Sürerken Yapılan 5 Hata

0

Ruj bir kadın için en etkili silahlardan biridir. Ruj kadının yüzünde harikalar yaratabilir. Ancak ruj sürmek de bazı özellikler ister. Rastgele ruj sürmek yüzünüze mükemmel bir görünüm katmanın yanısıra dikkat dağıtıcı bir izlenim de bırakabilir.

Bunun için ruj sürerken genellikle yapılan 5 hatadan kaçınmak gerekiyor.

1. Kuru, pul pul olmuş dudaklara ruj sürmek
Kuru ciltler için ruj sürmek dudaklarda meydana gelebilecek çatlakları engelleyebilir. Ancak dudaklarınız pul pul olmuş ise kesinlikle ruj sürmeden önce dudak peelingi yapmanız gerekiyor. Eğer dudakları sürekli kuruyan biriyseniz ruj sürmeseniz bile dışarıya çıkarken mutlaka bir dudak nemlendiricisi kullanın.

2. Dudak kapatıcısı kullanmamak
Uzmanlar, dudak kapatıcılarının dudak etrafında bulunan ince çizgiler ve tüyleri kapattığına dikkat çekiyor.

ruj-surme-hatalari2

3. Ruj düz olarak sürmek
Ruj uygulaması, hassas ve keskin hatlarla ilgilidir, bu yüzden doğru araçları kullanmanız gerekir.

Dudakların kenarları etrafında tanımlanmış bir çizgi oluşturmak için bir dudak kalemi kullanarak başlayın, sonra da renkle doldurun. Uzmanlar bunun için fırça kullanılmasını öneriyor.

4. Dudaklarınızın çevresini sadece kalemle boyamak
Dudakların dış kenarı etrafında sert bir dudak çizgisi ile belirleyip dudağa rju sürmemek eski bir moda. Rujunuzu daha uzun ömürlü hale getirmek için ruju fırça ile sürün. Bunu bir kat olarak uygularsanız çok daha uzun süre dudaklarınızda kalacaktır.

5. Çok açık renkler kullanmak
Dudaklarınıza çok açık renklerde ruj sürmek doğal dudak hattınızı kaybetmek anlamına gelir. Eğer dudaklarınıza açık renk uygulayacaksanız yaşınız ne olursa olsun parlak renkleri tercih edin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.