Ruj Sürmenin Hiç Bilmediğiniz Püf Noktaları

0

Tüm zamanların en vazgeçilmez makyaj malzemesi arasında yerini koruyan rujlar hakkında belki de bilmediğiniz çok şey var. Ruj lekesini nasıl çıkaracağınızdan, en iyi ruj sürme tekniklerine kadar merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Mükemmel Uygulama İçin Köşeli Fırça Kullanın

Eğer rujunuzu belirgin ve kusursuz bir şekilde sürmek istiyorsanız dudak kalemi kullanmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak dudak kalemleri çoğu kez ruj renklerini tutmaz ve dudağınızda uyumsuz bir görüntü oluşturabilir. Bunun yerine köşeli bir kaş fırçasını ruj sürmek için kullanabilirsiniz. Bu tür fırçalar köşeli olduğu için ruju daha keskin bir şekilde sürmenize olanak sağlar, hem de sert kılları nedeniyle rengi daha eşit şekilde yayar.

Rujunuzu Parlaklıkla Sabitleyin

Rujunuzu sabitlemek için, dudağınızın üzerine ikiye ayırdığınız bir kağıt mendili koyarak, üstüne pudra serpmek, bilinen en eski yöntemlerden biridir. Peki ruj renginizi değiştirmek veya parlatmak isterseniz ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Tek kat bir kağıt peçeteyi yine dudağınızın üzerine koyun ve parlak bir farınızı kağıt peçetenin üzerine uygulayın. Rujunuz için muhteşem bir son dokunuş olabilir.

Rujunuzun Rengini Pastel Yapın

Dudaklarınızı beyaz veya şampanya renkli bir göz kalemiyle çerçeveleyin. Daha sonra dilediğiniz bir ruju hafifçe dokundurarak sürün. Dudaklarınızı birbirine bastırarak ruju yayın ve köşeli fırçanızla kenarlarını belirginleştirin. Halihazırda kullandığınız göz kalemini dudağınıza sürmek, mikrop kapmanıza neden olabilir. Bu nedenle satın alacağınız bu kalemi sadece dudaklarınızda kullanmanızı öneririz.

Ruj Lekelerinden Kurtulun

Özellikle koyu renk ruj tutkunuysanız, kıyafetlerinizi giyip çıkarırken özellikle yaka kısımlarında çokça ruj lekesine rastlarsınız. Ancak ruj lekesi sanıldığı gibi çok da inatçı bir leke değil. Lekenin üzerine bolca saç spreyi sıkın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra pamuklu bir bezle lekeyi silin. Eğer lekenin izi kalırsa işlemi tekrar uygulayın. Ancak ipekli kumaşlarda bu işlemi kesinlikle uygulamayın. Bu tür kumaşların ancak kuru temizlemeyle temizlenebileceğini unutmayın.

Keskin Uçlu Dudak Kalemi Kullanmayın

Ucu yeni açılmış, çok keskin dudak kalemleri hem teninize bulaşabilir hem de rengin eşit şekilde dağılmasını engeller. Eğer bir dudak kaleminin ucunu yeni açtıysanız, dudağınızda kullanmadan önce elinizin bir köşesine sürerek ucunu yumuşatabilirsiniz.

Koyu Renk Rujları Kolayca Sürün

Siz de koyu renk ruj sürdüğünüzde dudağınızın orta kısmındaki rengin dağılmasından şikayetçiyseniz, dudağınızın orta kısmına kırmızı ruj sürebilirsiniz. Bu işlem, solmuş ruj renginin daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Koyu renk rujunuzu sürdükten sonra bir kulak çubuğuyla fazlasını alın ve renk farkı olan yerlere kırmızı rujunuzu sürerek dudaklarınızı birbirine bastırın.

Far ve Dudak Nemlendiricisiyle Ruj Yapın

Eğer dudağınızda çok iyi duracağını düşündüğünüz renkte bir farınız varsa, şeffaf dudak nemlendiricinizi dudağınıza sürün ve üzerine farınızı hafifçe dokundurarak uygulayın. Dilerseniz elinizin üzerinde iki malzemeyi karıştırarak da ruj fırçasıyla dudağınıza sürebilirsiniz. Ancak dudak malzemelerini kesinlikle gözünüzde kullanmayın.

Favori Rujunuzu Allık Olarak Kullanın

Eğer düzgün şekilde uygularsanız, dudaklarınızda çok güzel duran rujlarınız, yanaklarınızda da aynı şekilde durabilir. Baş ve işaret parmağınızla rujunuzun üzerinden bir miktar ruj alıp parmaklarınız arasında ovalayın ve elmacık kemiklerine hafifçe dokundurarak yayın. Eğer renk size çok koyu geldiyse, rujun (allığın) rengini nemlendirici kreminizle açabilirsiniz.

Ten Rengi Rujunuzu Kendiniz Yaratın

Teninizle uyumlu bir kapatıcıyı dudaklarınıza hafifçe dokundurarak uygulayın. Üzerine de pembe, kırmızı ya da vişne renkli dudak parlatıcınızı sürün.

Kırılmış Rujlarınızı Tamir Edin

En sevdiğiniz rujunuz kırıldı mı? Ne mutlu ki, çaresi var! Rujun kırılan parçasını bir çakmak kullanarak biraz eritin. Ve diğer parçaya bastırarak yapıştırın. İki parça birbirine birleştikten sonra rujunuzu kapatın ve buzdolabında birkaç dakika bekletin. Tebrikler! Rujunuz artık yeni gibi.


Share.

About Author

Comments are closed.