Saç İçin Kükürt Tozu Nasıl Kullanılır?

0

Metilsülfonilmetan veya MSM, vücut tarafından kemik, saç ve tırnak büyümesi için kullanılan organik sülfürdür. MSM’nin, artrit veya alerji gibi durumlarda faydalı olabileceğini bildirmektedir. Ayrıca bazı paraziter enfeksiyonlara karşı savaşçı olarak kullanılır. İnsan vücudu saçınız gibi bir baz olarak keratin kullanan dokuda büyümeyi sağlamak için MSM’deki sülfürü işler.Kükürt tozu kullanarak saç uzaması hızlandırabilir, kuru ve hasar görmüş şaçları onarabilirsiniz. Saç uzaması için keten tohumu nasıl kullanılır?

İhtiyacınız Olan Şeyler
1 yemek kaşığı MSM kükürt tozu
2 yemek kaşığı Su
6 buçuk yemek kaşığı su bazlı saç kremi

Yapılışı
Mikrodalgaya güvenli bir kabı su ve MSM tozu ile doldurun. Bileşiği karıştırın ve kabı mikrodalgaya 15 saniye boyunca veya su kaynamaya başlayana kadar yerleştirin. Tozları çözmek için çözeltiyi karıştırın.

Saç kremini kaseye dökün ve malzemeyi bir kaşıkla karıştırın. Kaseyi, kremli ürünün soğumasını sağlamak için bir kenara koyun.

Saçları normal olarak saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Saçtaki fazla suyu sıkın.

Saç kremi yıkanmış saçınıza sürün. Karışımı iki dakika saçta bekletin. Ilık suyla durulayın. Saç uzaması için en iyi 9 esansiyel yağ

Uyarı
Az miktarda MSM tozunu suyla karıştırın ve cildinize sürün. Sülfüre alerjik reaksiyon olmadığından emin olmak için test noktasını 24 saat izleyin.

Tavsiye edilen miktardan daha fazla kükürt tozu kullanmayın. Aşırı topikal kükürt uygulaması cildi tahriş edebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.