Saç Kırılmasını Önleyen Krem

0

Bazen ne kadar bakarsanız bakın saçlarınız incelir ve uçlarında kırılmalar meydana geliyor. Tabi bu durumda saç uçlarını kestirmeniz gerekir. Kırıklar sebebiyle saçlarını uzatmakta zorluk çekiyorsanız kırıkları onarıcı ve saçlarınızı güçlendirici bir kremi hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Neye ihtiyacın var:
1 adet olgunlaşmış avokado
1 fincan hindistancevizi yağı
1 fincan aloe vera
1/8 fincan siyah çay tozu
1 – 1/2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı

Saç onarıcı rezene ve yeliş çay maskesi

Nasıl yapılır?
Taze aloe ve avokado kullanmanızı tavsiye ederiz. Tüm malzemeleri toplayın ve iyice karıştırın. 1-2 dakika blenderda yapacağınız bu karıştırma işlemi sonunda yoğun ve koyu bir krem elde edeceksiniz. Hemen ağzı kapaklı bir kabın içine koyun ve kapatın.

Nasıl Kullanılır: Temiz, ıslak saçlara kremi uygulayın, kafa derisini masaj yapın ve kırılmış veya bölünmüş uçlara odaklanın. Su temizleyinceye kadar saçları ılık suyla durulayın.

Kalın ve güçlü saçlar için ev yapımı maske tarifi

Neden Siyah Çay: Siyah çayda bulunan tanen, kafa derisinde kan dolaşımını arttırır ve saç büyümesini uyarır. Artı, zengin ton, saç derinize ve saçınıza sağlıklı bir antioksidan dozu verirken parlaklığı artırabilir. Bu kepek, inceltme ve donuk saç oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Sağlıklı saçlar için 11 ipucu


Share.

About Author

Comments are closed.