Saçın Uzaması İçin Bira Nasıl Kullanılır?

0

Saçınızın yeteri kadar uzamadığını düşünüyorsanız, saçınızı besleyerek ve nemlendirerek hızlı büyümesini sağlayabilirsiniz. Saçınızın uzaması için fazla para harcamanıza da gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey bir kutu bira ve biraz zaman.

Bir saç bakım bileşeni olarak biranın farklı faydaları var. Araştırmacılara göre, bira silis adı verilen bir mineral içeriyor. Bu mineralin saçlara hacim kazandırdığı ve daha kalın hale getirdiği bilinmektedir. Bu da birayı, saç büyümesini teşvik etmek için kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden biri haline getirir. Saçlarınıza detoks yapacak 10 maske tarifi

Bira ayrıca fosfor, bakır, magnezyum, demir ve ayrıca B vitaminleri içerir. Bira tedavisi kullanmak saç derisine kan dolaşımını harekete geçirerek saç büyümesini artırmaya yardımcı olabilir.

Birayı saçınızı uzatmak için nasıl kullanacaksınız?

1. Bira ile durulama
Saçınızı normal şampuanınızla yıkayın ve sonra durulayın. Sonra bir bardak birayı saçlarınıza dökün. Saç derinize ve saçınıza masaj uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Bunu haftada bir uygulayabilirsiniz.
Bira ile durulama, saçlarınızın temizlenmesine ve kafa derinizin pH’ının dengelemesine yardımcı olur. Ayrıca, saç dökülmesini kontrol ederken saçınıza parlaklık katar. Saç için E vitamini kullanmanın 8 nedeni

2. Bira ve bal
1/2 fincan bira
1 yemek kaşığı bal
1 muz
1 yumurta sarısı

Pürüzsüz bir karışım elde edilene kadar malzemeleri bir blenderde karıştırın. Karışımı saç köklerinize masaj yaparak uygulamaya başlayın ve ardından saçlarınızın tamamına uygulayın. Ardından bir bone ile saçlarınızı kapatın ve 1-2 saat boyunca saçlarınızdaki karışımla bekleyin, sonra şampuanla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir yapabilirsiniz.

Bu bira saç maskesi, kuru ve normal saç tipleri olan insanlar için idealdir. Bu maskedeki tüm maddeler saçlarınızı nemlendirmeye yardımcı olur. Maske aynı zamanda, sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için saç derisinin sağlığını iyileştirmek için de çalışır. Zencefil saçın uzamasına nasıl yardımcı olur?

3. Bira şampuanı
Bir bardak birayı yaklaşık 15 dakika kaynatın. Bira buharlaşıp içeriğinin yarısını kaybeder ve bu normal olduğu için endişelenmeyin.
Bira oda sıcaklığına geldiğinde, 1 bardak şampuanla karıştırın. Saçınızı suyla ıslatın ve daha sonra köpürmeye başlayana kadar bira şampuanıyla saçınıza masaj yapın. Ardından ılık su ile yıkayın. Bunu haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Bira şampuanı saç dökülmelerini gidermeye yardımcı olur. Bu şampuan ayrıca sağlıklı saç büyümesi için temiz ve ideal bir saç derisi yaratmaya katkıda bulunur.

4. Bira ve elma sirkesi
Bir bardak birayı açıkta bir gece boyunca bırakın. Sonra 1/4 bardak elma sirkesi ile karıştırın. Saçınızı normal şampuanınızla yıkayın ve durulayın. Sonra, saçlarınıza bira ve elma sirkesi karışımını dökün. Saç derinize ve saçınıza masaj uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekleyin. Birayı sıcak suyla saçlarından yıkayın. Bunu ayda bir uygulayabilirsiniz. Saçı uzatan ve kalınlaştıran 5 saç yağı

Bira ve sirke karışımı ile durulama, saç foliküllerinin tıkanması gibi sorunları önler, saçınızdaki tüm ürün birikintilerinden temizler.

5. Bira ve yumurta
1/2 bardak bira
1 tatlı kaşığı avokado yağı
1 yumurta

Bir kapta, pürüzsüz bir karışım elde edilene kadar bütün malzemeleri birleştirin. Karışımla, saç köklerinize masaj yapın ardından tüm saçınıza uygulayın. Saçınızı bir bone ile kapatın ve 30 dakika bekleyin. Sonra saçınızı şampuanla yıkayarak temizleyin. Bunu haftada bir yapabilirsiniz.

Yumurta, nemlendirici ve saç dökülmesine yardımcı olan protein ve yağ asitleri ile doludur. Bira ile birlikte, saç sağlığının korunmasına yardımcı olur ve sağlıklı saç büyümesini teşvik eder. Kurumuş ve hasar görmüş saçlar için 4 bal uygulaması

6. Bira ve çilek
Bir kapta, 3 olgun çileği iyice ezin. Püre haline gelen çileklere 1 bardak bira ekleyin ve karıştırın. Karışımı saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. Ardından saçlarınızın tamamına sürün. Saçınızı bir bone ile kapatın ve 20 dakika bekleyin. Karışımı normal şampuanla yıkayın. Bunu haftada bir uygulayabilirsiniz.

Bu maske yağlı saçlar için mükemmeldir. Fazla yağ ve follikül tıkanıklığını ortadan kaldırırken, saçınıza hacim kazandırmaya yardımcı olur.

Uyarılar
Bira, doğru şekilde kullanıldığında saç büyümesini teşvik etmek için kullanılabilecek mükemmel bir saç bakım bileşenidir. Ancak aşağıdaki konulara da dikkat etmekte fayda var.

Biranın alkol içeriği, kuru saç türlerini daha da kurutabilir. Şampuan ve çilek saç maskesi kuru saçlardan ziyade yağlı saç türleri için daha uygundur. Besleyici saç yağları tarifi

Bira, saçlarınızın doğal yağlarını kurutabileceğinden haftada bir defadan fazla kullanmayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.