Saçınızdaki Küçük Değişiklikler Sizi Daha Genç Gösterebilir

0

Cildimizi genç tutmak konusunda çok endişeliyiz, ancak saç stilinizin sizi nasıl etkilediğini hiç düşündünüz mü? Belli bir yaşı geçtikten sonra toplumsal yükümlülüğünüz olduğunu düşündüğünüz için, saçlarınıza yumuşak renkler verir ve boyunu kısaltırsınız. Ancak yaşınız ilerlese bile bazı kesim ve renkleri kullanarak kendinizi daha genç görünüşlü yapabilirsiniz.

sac-genc2

1-Kahkül ve Perçemler
Kahkül veya perçemler, her yaştaki kadınlara daha genç bir görünüm getiriyor. Saçlarınız konusunda keskin bir değişim geçirmek çok kolay değildir. Ayrıca yapılan değişikle daha genç ve daha yumuşak bir görünüm elde etmek için mükemmel yol şu: Saçlarınızı asla düz bir çizgide kestirmeyin, dış kenarların kademeli olarak uzatılmasını ve yüzünüzü çerçevelemesi ve saçınızın ön bölümünün diğer taraflarıyla kaynaşması çok önemli. Eğer kahkül veya perçem size uygun gelmiyorsa o zaman bu kısa saçlarınızı yandan ayırabilirsiniz. (Saçınızı değiştirmeden önce kendinize bu 6 soruyu sorun)

sac-genc3

2- Uzunluğu ve katları Göz önünde bulundurun
Yaş ilerleyince yaygın bir kanı vardır. saçların artık kısalması gerekir. Oysa omuz boyunda saç uzunluğu sizi çok daha genç gösterecektir. Uzun saçların tek dezavantajı ağırlıktır. Saçınızın yükünü azaltmak ve hareket katmak için saçlarını omuz hizasında katlı olarak kestirebilirsiniz.(Saçınızı nereden ayırmalısınız)

sac-genc4

3-Sıcaklık ekleyin
Daha genç bir görünüm oluşturmanın en hızlı yollarından biri, sıcak tonlarla vurgu yapmaktır. Eğer esmer veya daha koyuysanız, karamel rengini tercih edin ve daha açık saç renginiz varsa bal rengini kullanabilirsiniz. Bu sadece yüzü yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda boyut oluşturur. Her zaman tek tonlu görünümden kaçının. (Saçınızın rengini doğal yollarla değiştirin)

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.