Saçınızı Nereden Ayırmalısınız?

0

Saçlarınızı nereden ayırıyorsunuz? Genellikle ortadan veya yandan diye yanıtlayabilirsiniz. Yüzünüz de ön plana çıkarmak istediğiniz veya kapatmaya çalıştığınız bölümlere göre saç ayırma yönünüz değişebilir. Eğer bilinçsiz bir şekilde saçlarınızı ayırıyorsanız bu yazımızı okuyun.

sac-ayirma2

Yandan Ayırma
Saçlarınızı yandan ayırma hemen hemen tüm yüz tiplerine uyan bir stildir. Özellikle kaşlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız yine bu stili uygulayabilirsiniz.

Saçınızı düz bir çizgi halinde yandan ayırmak size sert bir ifade verebilir. Bunun için zikzaklı bir yandan ayırma daha iyi olabilir. Sadece alnınıza yakın olan bölümü yandan diğer taraflar karışık olabilir.

sac-ayirma3

2. Kahkül
Kahkül, genellikle çok geniş alına sahip olan kişilerin uygulamak istedikleri bir stildir. Saçın doğası gereği zaten ön tarafa gelme eğilimi vardır. Saçın ortada olması yüze dengeli bir görünüm sağlar.

sac-ayirma4

3. Ortadan Ayırma
Kim Kardashian gibi süper hassas bir ortadan ayırma klasik olarak kabul edilir ve az ya da çok simetrik olan yüzlerde çok iyi durur. Yüze temiz, küsürsüz bir etki bırakır. Ancak yüzünüzde bir kusur varsa affedici değildir. Ayrıca uzun yüz şeklini daha da abartılı yapabilir.

sac-ayirma5

4. Orta-Yan Ayırma
Aslında saçınızı ortadan ayırmak istiyor ama yüzünüzün pürüzlü bölümüne dikkat çekmek istemiyorsanız saçınızı Blake Lively’nin yaptığı gibi ortadan biraz uzaklaştıracak şekilde ayırmayı deneyin. Ancak çok fazla yan ayırmaya yönelmeyin. Bu saç stili göz bölümünüzün ön plana çıkmasını sağlar. Saçlarınızı kulaklarınızın arkasına atarsanız, yüzünüzde dengeyi sağlayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.