Saçınızın Rengini Doğal Yollarla Değiştirin

0

Doğal ürünlerle yapılan saç boyamalarından doğal saç renkleri ortaya çıkar. Örneğin sarışınsanız, saç renginizi daha doğal bir şekilde açabilir. Veya kahverengi saçlıysanız saçınıza kızıllık verebilir veya kendi rengini doğallaştırır. Eğer saçınızın renginde radikal bir değişiklik yapmak istemiyorsanız, bu doğal yolları kullanabilirsiniz. Böylece boyalardan bir çok kimyasal maddeyi de almamış olursunuz.

Açık Renk Saçlar İçin Otlar

Saf, güçlü Papatya Çayları (2 bardak suya 1/2 fincan pahatya demleyin). Saçınıza püskürtün bir kaç saat kalmasını sağlayın. Bu süre içinde güneşin altında oturmanız rengin daha da açılmasına neden olacaktır.

Taze sıkılmış limon suyunu, püskürtün ve saçlarınızı fırçalayın. Birkaç saat boyunca (güneş altında) oturun, doğal bir sarı saça sahip olabilirsiniz.

Her duşun sonunda bir papatya çayı ile saçlarını durulayın. Pürüzsüz, ipeksi saçlara sahip olursunuz ve zamanla yeni çıkan saçlarınız doğal olarak daha açık renk olacaktır.

Kırmızı Renk Saçlar İçin Otlar

Bu yöntemle açık renk saçlara kırmızı / koyu çilek rengi, koyu saçlarda ise daha koyu kızıllık verecektir. En kolay şey sürekli kırmızı saç istiyorsanız saç bakım rutininizin bir parçası haline getirin.

Kırmızı Saç Rengi Malzemeleri
2 su bardağı su
1/2 fincan nergis çiçekleri veya taze kadife çiceği yaprakları
2 yemek kaşığı Ebegümeci yaprakları

Yapılışı
Suyu kaynatın ve en az yarım saat zarfında, otları suyun içinde tutun. Ardından kaynatmayı durdurun ve otları içinden alın. Her duşun sonunda bu suyu saç durulama suyu olarak kullanın. Mümkünse saçları güneş altında kurutun. Arzu edilen gölge sağlanıncaya kadar her gün tekrarlayın ve daha sonra bakım için birkaç günde bir tekrarlayın.

Daha Hızlı Bir Yol

Daha hızlı ve kalıcı sonuçlar istiyorsanız, Kına kullanabilirsiniz. Tamamen gri saçları kaplamazlar, ancak koyulaştırırlar. Eğer saçlarınızda boya varsa o zaman saçınızın küçük bir yerinde önce test edin.

Kahverengi Saçlar İçin Otlar

Açık kahverengi veya daha koyu olan saçları koyulaştırmak kolay bir yoldur. Ancak uygulamadan önce saçınızda boya varsa saçınızın bir bölümünde test edin. Hazırlayacağınız suyu durulama suyu olarak kullanın. Zamanla gri saçlarınız koyulaştıracaktır. Ne kadar çok kullanılırlarsa, koyuluk o kadar artacaktır.

Kahverengi Saç Rengi Malzemeler

1/4 fincan Isırgan Yaprağı
1/4 bardak Biberiye Yaprak
1/4 bardak Adaçayı Yaprağı
2.5 su bardağı su

Kahverengi Saç Rengi Yönergeleri

Otları su içinde koyu bir renk ortaya çıkıncaya kadar kaynatın. Ardından suyu soğutun ve içindeki otları tülbent ile süzün. Her gün duştan önce yaklaşık bir saat kadar önce saçınıza püskürtün veya fırçalayın, ardından normal olarak şampuanlayın. Her bir duşun sonunda tekrar durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Arzu edilen renge ulaşana kadar tekrarlayın. Birikimli bir etkiye sahiptir ve muhtemelen ilk birkaç gün fark göremeyebilirsiniz. Bu karışımdaki otlar kepekten kurtulmak ve saçın uzamasını hızlandırmak için mükemmeldir.

Koyu Kahverengi Saçlar veya Siyah Saçlar İçin Bitkiler

Çok açık saçlarınız varsa, sadece otlar ile gerçekten koyu tonlar elde etmek zordur, ancak yeterli sabır ile yapılabilir. Her zaman olduğu gibi, kullanmadan önce saçınızın küçük bir bölümünü test edin. Kına saç rengi , daha uzun süren gerçekten koyu renkli sonuçlar verecektir, ancak yavaş yavaş saçınızı koyulaştırmak istiyorsanız aşağıdaki tarifi deneyebilirsiniz.

Çok koyu renk saçlar için,
1/4 fincan Siyah Ceviz tozu bir çay poşetine veya tülbent poşetine koyun ve en az 6 saat veya bir gecede bir mason kavanozunda 3 su bardağı suyun içine tutun. Saçlarınızı bu suy ile durulayın. Mümkünse güneş altında kurutun. Bu, özellikle kuru veya renklendirilmiş saçlarınız varsa, ÇOK KOYU saça sahip olabilirsiniz. Ayrıca, gri saçların da boyanmasını sağlayacaktır. Koyu tonları koyulaştırmak ve korumak için her gün tekrarlayın.

Herhangi bir renk saçını koyulaştırmak için son durulama olarak güçlü demlenmiş siyah çay kullanın. Bu aynı zamanda saçlar için de besleyici olup çoğu saç tipinde geçici bir koyulaştırıcı etki sağlayacaktır.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.