Saçlarınız İçin Neden Hindistan Cevizi Yağı Kullanmalısınız?

0

Hindistan cevizi yağı, çok çeşitli kullanımalanı ve faydaları sebebiyle popülerliği hızla artmaktadır. Pişirmeden cildi nemlendirmeye kadar her şey için kullanılan bu mucize yağ sağlığınızı iyileştirmek için doğal alternatifler listesine girer.

Eğer hindistan cevizi yağını kullanmaya karar verirseniz, başlamanız gereken nokta saçlarınızdır. Hindistan cevizi yağının en büyük uygulamalarından biri, yoğun bir şekilde nemlendirilmesi ve canlandırması, daha hızlı büyümeyi teşvik etmesi ve kepeği önlemesidir. Hindistan cevizi yağını saçınıza kullanmaya başlamanız için altı nedeniniz var.

1. Derin nemlendirme için Hindistan Cevizi Yağı
Esas olarak TDD küçük orta zincirli yağ asitlerinden oluştuğu için, hindistancevizi yağı diğer yumuşatıcılara göre daha derin ve daha hızlı tüylere nüfuz eder. Hindistan cevizi yağı kırılan saç uçlarını onardığı gibi saç derisini nemlendirir ve saçlarınıza sağlıklı bir parlaklık katar. Peki nasıl uygulanmalı?

– Önce bu tedavi için en az bir iki saat ayırabileceğinizden emin olun. (Hindistan cevizi yağını saçınıza ne kadar uzun kalırsa o kadar etkili olur!)

– Bir sonraki adımları hazırlarken saçlarınızı yıkayın ve havayla kurumaya bırakın.

– Malzemelerinizi toplayın: bir tarak veya saç aleti, duş bonesi veya saçınızı sarmak için küçük havlu, farklı boyutlarda iki küçük kase (biri diğerinin içine sığmalıdır) ve tabiki organik hindistan cevizi yağı.
Benmari usulu hindistan cevizi yağını eritin. Eriyen yağı parmaklarınızla saçınıza sürün ve nazikçe masaj yapın. Yağı uyguladıktan sonra saçlarınızı duş başlığı veya küçük havluyla sarın ve otuz dakika veya daha uzun süre bekletin. Yağı çıkarmak için saçınızı şampuanlayın.
n saç maskesi tarifini deneyin , diğer şeylerin yanı sıra bölünmüş uçları çözün .

2. Kıvırcık saçlı iseniz Hindistan Cevizi Yağı
Uzun veya kıvırcık saçlarınız varsa, karışıklıklarla uğraşmak sizin için günlük bir savaş olabilir. Hindistan cevizi yağı da burada yardımcı olabilir! Ayrıca,% 100 doğal olduğu için, organik hindistancevizi yağı, saçlarınızda herhangi bir kalıntı veya uzun süreli hasar bırakmayacaktır! Saçınızı fırçalamadan veya şekillendirmeden önce, hindistancevizi yağını çözücü olarak kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Benmari usulu eriyen hindistan cevizi yağını parmaklarınızla saçlarınızın uçlarına sürün. Yavaş yavaş köklere doğru çıkın. Ardından saçınızı fırçanızla istediğiniz gibi şekillendirin.

3. Kepek İçin Hindistan cevizi yağı
Kimyasal şampuan, nemlendiriciler, şekillendirme ürünleri veya renklendiricilerin uzun kullanımı kaşıntılı, pul pul, kepek yapabilir. Kafa derisini iyileşmek için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Eriyen hindistan cevizi yağı ile saç derisine masaj yapın. İyi sonuç almak için başınıza bir havlu sarın ve bu şekilde yatın.
Ertesi sabah, aşırı dökülmüş cilt hücrelerini kafa derinizden çıkarmak için bir epsom tuz tedavisi kullanmak isteyebilirsiniz.

4. Saç Boyama İçin Baz Olarak Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağı, tamamen doğal saç renginizi karıştırmak için mükemmel bir ortam sağlar. Hindistan cevizi yağı saça diğer doğal yağlardan daha derin ve daha hızlı nüfuz ettiğinden, rengin daha canlı olmasını ve çok hızlı solmasını engelleyebilir.

Eriyen hindistan cevizi yağını boyanız ile karıştırın. Ve her zaman boyadığınız gibi saçlarınızı boyayın. Renginiz ortaya çıktığında saçınızı ılık su ve şampuan ile yıkayın.

5. Saçınızın Hızlı Büyümesi İçin Hindistan Cevizi Yağı
Saçlarınızın daha uzun, daha kalın ve daha hızlı büyümesine yardımcı olmak için hindistan cevizi yağını doğal bir yol olarak kullanın. Hindistan cevizi yağında doğal olarak bulunan vitaminler ve esansiyel yağ asitleri saç derisini besler ve saç köklerinden sebum oluşumunu gidermeye yardımcı olur. Bunun için hindistan cevizi yağını saçlarınızın dipleri sürün ve masaj yapın. Gece boyunca saçınızda kalması çok daha iyi sonuç verecektir.

6. Güneş Hasarından Saçları Korumak İçin Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağı mükemmel bir doğal güneş koruyucudur. Sabah – özellikle de saçınızın normalden çok güneşe maruz kalacağını bildiğiniz bir gün ise şöyle yapın.
Saçlarınızı tarayın ve ardından erimiş hindistan cevizi yağını uygulayın. Ardından saçlarınıza istediğiniz gibi şekil verin. Böylece gün boyunca güneşin vereceği hasardan saçlarınız korunacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.