Saçlarınız Sürekli Elektrikleniyorsa Bunları Deneyin!

0

Saçlarınız elektrikleniyorsa, genellikle cansız, kuru, donuk olmaya eğilimlidir. Kullandığını saç bakım ürünleri saçlar üzerinde sert kimyasallar bırakır. Bunun sonucunda saçlarınızda elektriklenmeler görülür. Sizin de böyle bir sorununuz var ise o zaman saçınızdaki nemi arttırmanız ve sürtünmeyi azaltmanız gerekir.

İşte saçlarınızdaki elektriklenmeden kurtulmanın yolları:

  1. Nemlendirici kullanın

Saç için hazırlanan nemlendiriciyi şampuan gibi kullanın.

Not – En iyi sonuçlar için silikon bazlı nemlendirici kullanın.

İlgili: Saç spreyi yerine tuz spreyi kullanın

  1. Saçınızı ıslak tarayın

Saçlarınız hala ıslak iken fırça veya tarak iye tarayın. Saçınız kuru ama taramanız gerekiyorsa o zaman mutlaka saçınıza su serpin.

  1. Saç Serumu

Saçtaki nem kaybını önlemek için serum uygulanır. Avucunuzun içine 3-5 damla serumu alın ve iki elinizi birbiriyle ovun. sonra elinizdeki serumu saç tellerinize sürün.

  1. Saç kabarmasını önleyen krem kullanın

Avcunuzun içine saçların kabarmasını önleyen kremden küçük bir miktar alın ve saçınıza sürün. Çok fazla miktarda sürerseniz, saçlarınızın düz bir görünüm alacağını unutmayın.

  1. Metal Tarak

Plastik taraklar kolayca saçlarda elektriklenmeye neden olurlar. Bu nedenle saçlarınızı tararken metal tarak kullanın

  1. Saç Kurutma makinasını az kullanın

Saçlarınızı kupkuru oluncaya kadar kurutucu ile kurutmayın. Saçlarınızın kısman nemli kalmasını sağlayın ve doğal yollardan kurumasına bırakın. Iyonik kurutma yerine normal olanları kullanın.

  1. Saçınıza su serpin

Saçınızda elektriklenme oluyorsa o zaman saçınıza az miktarda su serpin. Bu kısa süreli bir düzelme sağlasa da işinize yarayabilir.

  1. Havayı nemlendirin

Saçlarınızın zarar görmesini istemiyorsanız, havanın da nemli olmasına dikkat edin. Kuru hava da saçları elektriklendirir.

  1. Ayakkabı

Ayakkabı olarak lastik tabanlı ayakkabıları tercih edin.

  1. Saç Yağı

Saçlarınız iyice kuruduktan sonra yağ ile masaj yapın. Böylece statik elektriği nötralize edecek ve saç tellerinizi daha yönetilebilir hale getirecek.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.