Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Çözümler

0

Amerikan Dermatoloji Akademisine göre, saç derisi saçların ayda ortalama 1.5 santim uzaması gerekiyor. Ancak saçlarınız olduğundan daha az uzuyorsa veya uzamasını hızlandırmak istiyorsanız evinizde yapabileceğiniz bazı uygulamalar var.
İşte saçlarınızı daha hızlı uzatmasını sağlayan yöntemler…

1. Yöntem
Saçlarınızı nemlendirmek için birkaç çorba kaşığı zeytinyağı uygulayın. Yağ ile kafa derisine masaj yapın. Yağı eşit olarak dağıtmak için geniş dişli tarak kullanın. Daha uzun süre tedavi için başınıza bir plastik bone takın ve bir gece boyunca bekletin. Zeytinyağı saç derini beslerken saçların kırılmasını ve uçlarının ayrılmasını önlersiniz.

2. Yöntem
Bir veya iki beyaz soğanı soyun ve blenderde öğütün. Macun haline geldikten sonra soğanın suyunu sıkın. Karışıma iki yumurta ekleyin ve harmanlayın. Karışımı haftada bir kez saçınıza uygulayın, durulamadan önce 10 dakika bekletin.

3. Yöntem
Kırılmış uçları düzeltmek için düzenli olarak kuaföre gidin. Saçlarınızdaki kırıkların düzeltilmesi daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Saçları altı ila sekiz haftada bir düzeltin.

4. Yöntem
İstenirse, kafa derisini günde iki ila üç dakika masaj yapın. Kafa derisinde kan akışı ve dolaşım artacak ve uyarılma saç büyümesini arttıracaktır.

5. Yöntem
Taze meyve ve sebzeler gibi vitaminlerden zengin sağlıklı yiyecekler yiyin. Yeşil yapraklı ıspanak ve brokoli önerilir. Her gün bir multivitamin alın. Günde 7-8 saat uyuduğunuzdan emin olun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.