Sadece 2 Malzemeyle Ev Yapımı Bronzlaşma Losyonu

0

Bronz bir tene sahip olmak hep popüler olacak ve bunun için de çok fazla zaman, enerji ve para harcanacak. Bronzlaşmak için kullanılan hazır kremler yerine evde doğal bronzlaşma losyonu hazırlayarak, hem sağlıklı bir bronzluk elde edebilir hem de fazla para harcamak zorunda kalmazsınız.

Bronzlaşmak ürünlerinin çoğunda zararlı kimyasallar vardır. Muhteşem bronz bir tene sahip olmak için güvenli ve ucuz bir yol arıyorsanız, evde hazırlayabileceğiniz iki farklı tarifi burada bulabilirsiniz. Bunlar için de fazla bir malzemeye ihtiyacınız olmayacak.

Yöntem 1: Kakao Tozu
Saf kakao, cildi güneşin zararlarına ve erken yaşlanma belirtilerine karşı korur. Omega-6 yağ asitleri hücresel iyileşmeye yardımcı olur. Kakao, size arzu ettiğiniz bronz ten rengini verir, cildinizi iyileştirir ve korur.

2.5 yemek kaşığı saf kakao tozu
2 yemek kaşığı kokusuz beyaz bir losyon

Kakao tozunu ve losyonu karıştırın ve bronzlaşmak için vücudunuzda kullanın. İstenilen rengi elde etmek için kakao tozu miktarını artırabilirsiniz.

Yöntem 2: Siyah çay
Siyah çay, antioksidanlar, C ve E vitaminleri açısından zengindir. Çay poşetleri, cildi nemlendirmek, koyu halkaları azaltmak ve yaşlanma belirtileriyle savaşmak için kullanılabilir. Ayrıca özellikle tıraştan sonra cildi rahatlatmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur.

Çay doğal bir boya gibi davranır ve bu mükemmel bronzluğa ulaşmanıza yardımcı olur, herhangi bir yan etkisi de yoktur. Cildinizi zararlı serbest radikallere karşı da koruyacaktır. En iyi sonuç için bu ev yapımı bronzlaştırıcı losyonu hazırlamak için siyah çay kullanın.

2 siyah çay poşeti
1/4 bardak su
2 yemek kaşığı kokusuz beyaz losyon

Bir fincana suyu ve çay poşetlerini koyun ve demlenmesini sağlayın. Sonra çaya losyonu ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı hazırlamak için blender kullanabilirsiniz. Bronzlaştırıcı losyonu bir kaba koyun ve günlük olarak kullanın.

Daha koyu bir renk tonu için, çayı demlemek için su miktarını azaltın ve yukarıda belirtilen adımları izleyin. Alternatif olarak, kullanılan çay poşeti sayısını da artırabilirsiniz. Çay yerine kahve de kullanabilirsiniz.

İpuçları
En iyi sonuç için, bronzlaştırıcı losyonu uygulamadan önce cildinizi pul pul dökün.

Ev yapımı bronzlaştırıcı losyonlar tarafından sunulan sonuçlar ticari bronzlaşma kremleri veya losyonlar kadar güçlü değildir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.