Sadece Tek Bir Egzersizle Karnınızı Düzleştirebilirsiniz

0

Diastasis Recti yani doğum sonrası karında sarkma sorunu yaşıyorsanız, günde sadece 10 dakika ayırarak, kaslarınızı yeniden eski haline getirebilir, sıkı ve düz bir karına sahip olabilirsiniz. Bunun için spor salonlarına gitmeye ve saatler harcamaya da gerek yok. Sadece tek bir egzersizle karın bölgesini sıkılaştırabilirsiniz.

Hamilelik sırasında, bebeğin büyümesi, karın kaslarının ayrılmasına neden olur. Bu da doğumdan sonra sarkık bir karın demektir.

Düz bir karın ve daha ince bir bel için 10 dakikalık basit bir egzersiz yeterli. Ve bunu yapmak için evinizden bile ayrılmanıza gerek yok.

Yere bağdaş kurup oturun ve ellerinizi göbeğinizin üzerine yerleştirin. Derin bir nefes alın ve karnınızın tamamen genişlemesine izin verin. Nefes verirken, karın kaslarınızı omurganıza doğru olabildiğince geri çekin, karın kaslarınızın kasıldığını hissedin.

Tekrar nefes verin ve karnınızı daha fazla iterek genişlemesini sağlayın. Tekrar nefes alın…

Bu egzersizi 10 dakika süreyle yapmaya devam edin.

Diastasis Recti sorunu yaşayan kadınlarla yapılan araştırmalarda, tüm kadınların Diastasis Recti sorununun çözüldüğü görülmüştür.

Bu egzersiz, erkekler ve hamile olmayan kadınlarda test edilmemiş olsa da, karın bölgesini sıkılaştırmak ve daha ince bir bele sahip olmak isteyenler için de yararlı olacağı düşünülmektedir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.