Saf Tereyağ (Ghee) Cilt, Saç ve Dudaklarınız İçin Mükemmel

0

Ghee uzun zamandır çeşitli güzellik bakım ritüellerinin önemli bir parçası haline geldi. Hayati yağ asitleri, donuk cildinize harikalar yaratabilecek besleyici bir madde olarak işlev görür. Ghee tüm cilt tipleri için uygundur. İşte yumuşak ve esnek bir cilt elde etmek için ghee kullanan bir yüz maskesi. Ghee (saf tereyağ) nasıl yapılır?

Malzemeler:

2 yemek kaşığı ghee
2 yemek kaşığı besan (nohut unu)
Bir çay kaşığı zerdeçal
Su

Yapılışı:

Tüm malzemeleri birlikte iyice karıştırın. Katı ama kuru olmayan bir kıvam elde edin. Hamuru iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Soğuk suyla durulayın ve etkili sonuçlar için işlemi haftada iki kez tekrarlayın. Ghee (Saf tereyağının) faydalarını biliyor musunuz?

Saç için kullanımı

Ghee, kuru ve kıvırcık saçlar için mükemmel bir saç kremidir. Çok zengin yağ asitleri ve antioksidan kaynağıdır. İki çorba kaşığı ghee ve bir çorba kaşığı zeytinyağı karıştırın ve saçınıza uygulayın. Su ile durulamadan önce 20 dakika bekletiln. Bu paket saçınızı yumuşatmanıza ve yumuşak, yönetilebilir hale getirmenize yardımcı olur. Kepek tedavisinde de ghee ve limon suyunu kullanabilirsiniz. Saç derinize iyi masaj yaptığınızdan emin olun. Ghee ile tereyağ arasındaki farklar nelerdir?

Kuru, çatlamış dudaklar için kullanımı

Vücudun en çok ihmal edilen kısımlarından biri dudaklarımızdır . Genellikle kirlilik, güneş ışınlarına, toza veya dumana maruz kalma nedeniyle doğal pembe renklerinde kaybedilir. Tek yapmanız gereken biraz ghee ısıtmak ve uyumadan önce dudaklarınıza biraz sürmük. Uyandıktan sonra, dudaklarında kuru pul pul göreceksin. Pulları ovalayın ve sonuçları kendiniz görün. Daha önce hiç olmadığı gibi yumuşak ve esnek dudaklar elde etmek için işlemi her gün tekrarlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.