Sağlıklı Bir Ağız İçin Hindistan Cevizi Yağı Tabletleri Yapımı

0

Hindistan cevizi yağının dişler ve diş etleri için çok sağlıklı olduğunu daha önceki yazılarımızda ele almıştık. Yağ çekme denilen uygulama günümüzde çok popüler. Bu yazımızda sizlere hindistan cevizi yağından tabletler yaparak ağız sağlığınız için nasıl kullanabileceğinizi ele alıyoruz.

Uygulamayı yaptıktan sonra dişlerinizi ne kadar temiz hissedeceğinize şaşıracaksınız, sonra iyi bir fırçalama yapmayı unutmayın.

Hindistan cevizi yağını ağzınıza çekme sırasında sadece yağ bulunuyor. Buna şimdi nane yağı da ilave ediyoruz. Nane esansiyel yağı aynı zamanda antiseptik özelliklere de sahiptir, gargara gibi, ağzınızı temiz ve enfeksiyondan uzak tutmanıza yardımcı olabilir.

 

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1/2 bardak hindistan cevizi yağı
10 damla nane uçucu yağı
Küçük silikon kalıp

Yapılışı:
Hindistancevizi yağını biraz ısıtmanız gerekiyor. Tabi ki kaynamaması gerekiyor. Bunun için ben mari usulü çift kazanda eritebilir veya mikrodalgaya bir kaç saniyeliğine koyabilirsiniz.

 

Hindistan cevizi yağı eridikten sonra içine nane yağını ilave edin ve karıştırın.
Aromalı hindistancevizi yağını silikon kalıbınızın yuvalarına dikkatlice dökün. Silikon kabın gözlerinin mümkün olduğu kadar küçük olması işe yarayacaktır.

İlgili: Hindistan cevizi yağı ve zerdeçal ile diş beyazlatma

Hindistan cevizi yağı katılaşınca, her bir tableti dikkatlice kalıptan dışarı doğru itin ve hava geçirmez bir kapta saklayın. Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız ya da eviniz sıcaksa, hindistan cevizi yağı kabını buzdolabınızda bekleterek erimelerini önleyebilirsiniz.

Kullanmak için hindistancevizi yağı sekmelerinden birini ağzınıza atın ve edriyinceye kadar ağzınızın içinde dolaştırın. 10 dakika kadar süren bu işlemin ardından ağzınızda bulunan erimiş hindistan cevizi yağını çöp kutusunu tükürün. Kesinlikle lavaboya tükürmeyin, çünkü hindistan cevizi yağı sertleşerek lavaboyu tıkayabilir.

İlgili: Saçınıza neden hindistan cevizi yağı kullanmalısınız?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.