Sağlıklı Bir Cilt İçin 6 Yumurta Yüz Maskesi

0

Daha sağlıklı ve güzel görünmek için para harcamak yerine evde cilt bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Ev yapımı yüz maskeleri, cildinizin sağlığını iyileştirmenin en iyi yoludur. Sadece ucuz değillerdir, aynı zamanda çok daha iyi sonuç elde etmenizi sağlarlar.

Sağlık veya güzellik söz konusu olduğunda çözüm mutfaktadır. Cilt için, mutfakta bulunan yiyecek maddelerinin bazıları, sonuçlarını anında gösterecek kadar besleyicidir.

Bu malzemelerin başında da yumurta gelir. Yumurtanın, cilt tonunu, dokuları iyileştirmek, ince çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirgemek için mucizevi oldukları kanıtlanmıştır.

  1. Sıkılaşma sağlayan yumurta akı ile maske tarifi

Yüzünüzü iyice temizleyin. Bir yumurtanın akını sarısından ayırın. Bir pamuk kullanarak, yumurta akını yüzünüze doğrudan sürün. 10 – 15 dakika boyunca tamamen kurumasını bekleyin, sonra  su ile iyice durulayın.

Bu yüz maskesi, kan dolaşımını iyileştirmeye ve cilt sıkılaştırmaya yardımcı olur.

  1. Kuru ciltler için yumurta sarısı ile maske tarifi

Bir yumurtanın sarısına 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve karıştırın. Temizlenmiş yüze uygulayın. 10-15 dakika kurumasını bekleyin, sonra su ile iyice yıkayın.

Bu yüz paketi kuru cilde nem sağlamada oldukça faydalıdır.

  1. Sivilce için yumurta akı maske tarifi

Yumurta akını fuller toprağı ile karıştırın ve bir macun elde edin. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika kurumaya bırakın, sonra su ile yıkayın.

Bu yüz maskesi, yağ salgılanmasını büyük ölçüde kontrol etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda yağlı cilt ile ilgili tüm cilt sorunların giderilmesini sağlar.

  1. Yaşlanma karşıtı süt, havuç ve yumurta beyazı ile maske tarifi

Küçük bir havucu ince rendeleyin. Yumurta akı ve süt ile karıştırarak bir macun elde edin. Temizlenmiş yüze uygulayın, 15-20 dakika bekletin. Sonra su ile yıkayın.

Bu yüz maskesi, tüm cilt tipleri için yaşlanma karşıtı mükemmel bir ilaçtır.

  1. Yağlı ciltler için nohut unu ve limon maske tarifi

Nohut ununu yumurta akı ile iyice karıştırın. Karışıma birkaç damla limon ekleyin. Yüzünüze eşit olarak uygulayın ve 20 dakika bekletin. Su ile iyice durulayın.

  1. İnce çizgiler ve kırışıklıklar için maske tarifi

Temizlenmiş bir yüze yumurta akı uygulayın. Tamamen kurumasını bekleyin, 10 dakika sonra iyice durulayın.

Düzenli olarak kullanıldığında, bu yüz maskesi ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde büyük iyileşme gösterebilir.


Share.

About Author

Comments are closed.