Sağlıklı ve Gür Kaşlara Sahip Olmak İçin Yapılan 7 Hata

0

Bazı insanların kaşları kalın, bazıları seyrek, bazıları ise şekilsizdir. Ancak kaşlar nasıl olursa olsun yüzün ifadesinde çok önemlidir. Bunun için kaşlarınıza doğru şekil vermeniz gerekir. Aksi halde tüm yüz ifadenizi bozabilir. Bu yazımızda size kaşlarla ilgili yapılan 7 hatayı anlatacağız. Bu hataları yapmanız halinde kaşlarınız zarar görebilir. Kaş Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kaşlarınıza hiçbir ürün sürmeyin

Kaş alanının çevresine herhangi losyon, jel, güneş kremi, fondöten veya nemlendirici sürmekten kaçının. Çünkü bu ürünler kaşlarınızın aralarına ve diplerine sızarak büyümelerine engel olur. Saç derisinin üzerine nasıl bir şey sürmüyorsak, kaşlarınıza da sürmemeniz gerekir.

Büyüteçli ayna kullanmayın

Kaşları alırken daha iyi görmek için genellikle büyüteçli ayna kullanılır. Ancak bu aynalar sadece bir bölgeyi gösterdiği için bütünlüğü kaybedebilirsiniz. Bunun için normal boy gösteren aynalar kullanın. Bu şkilde kaşınızın bütünlüğünü her zaman görebilirsiniz. Hint Yağı İle 1 Ay İçinde Muhteşem Kaşlar

Makasla kaşlarınızı kesmeyin

Kaşlarda bazen düzensiz uzamalar olabilir. bu gidi durumlarda kadınlar genellikle kaşlarını aynı boya getirmek için makasla keserler, Oysamakasla kesmek bu tüylerin daha hızlı bir şekilde uzamasına neden olur. Makasla kesmek aynı zaman kaşların daha seyrek görünmesine neden olur. Kaşlarınızı tarayarak uzun tüyleri diğerlerinin arasında saklayabilirsiniz.

Kaşların başlangıç noktasını doğru belirleyin

Genel bir kanı olarak kaşların burun deliklerinin hizasında başlaması gerektiği bilinir. Oysa bu doğru değildir. Kaşlar burun üst köprüsüyle aynı hizada olmalıdır. Kaşları birbirinden çok ayırmak güzün daha geniş görünmesine neden olur. Kaşlarınız İçin Jel Hazırlayabilirsiniz

Kaşlarınızı boyarken dikkat edin

Herkes kaşlarının dolgun görünmesini ister. Ancak herkesin kaşları dolgun ve gür değildir. Bu durumda boyama ile kaşlarınızı kalınlaştırmak isterseniz çok dikkatle olun.

Cımbız iyi seçenek

Kaşları alırken farklı yöntemler kullanılabilir. Cımbız, ağa veya iplik gibi. Ancak cımbız en iyi yöntemdir. Ağda bir süre göz kapaklarınızın sarkmasına neden olacaktır. Ayrıca yanlışlık olması büyük bir olasılıktır. Gür Ve Sağlıklı Kaşlar İçin 8 Yöntem

İyi bir kaş kalemi alın

Kaş kalemini seçerken özenli olun. Pahalı olabilir ama kaşlarınıza zarar vermeyecek ürünleri tercih edir. İyi bir kaş kalemi doğal kıllar arasında sırıtmamalıdır. Yapay dövme gibi görünmemelidir. Ayrıca kullanacağınız kaş kaleminin renginin de doğal tüylerinizle uyumlu olması önemlidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.