Sakal Yağı Nasıl Yapılır?

0

Günümüzde erkekler arasında sakal bırakmak popüler bir durum. Ancak asıl önemli olan sakalın uzamasından sonra bakımıdır. Sakal da günlük bakıma ihtiyaç duyar. Onu bakımlı tutmak için yıkamanız ve düzeltmeniz gerekir. İyi haber, bunu yapmak size pahalıya mal olmayabilir. Sakal yağı hazırlayarak kullanabilirsiniz. Sakal yağını birkaç madde ile yapılabilir. En iyi sakal yağı, hindistancevizi yağıdır.

Hindistan cevizi yağı sakalı yumuşatır ve kaşınmanın azalmasını sağlar. Buna ek olarak, sakal yağı cilde hidrasyon sağlar.

Sakal yağı nasıl yapılır? ve Nasıl Kullanılır?

Yarım çay bardağı jojoba yağı
Yarım çay bardağı tatlı badem yağı
1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı
3-4 damla sedir ağacı yağı
3-4 damla sandal ağacı yağı

Bir şişe alın ve içine jojoba yağı ekleyin. Jojoba, yumuşatıcıdır, cildi rahatlatmak ve kıl foliküllerini tıkamak için mükemmel bir hale getirir. Ayrıca, etkili bir cilt nemlendiricisidir. Erkekler için doğal saç çıkarma tarifi

Sonra tatlı badem yağı ve hindistancevizi yağını ekleyin . Tatlı badem yağı, homeopatik ve kozmetik amaçlı yaygın olarak kullanılır. Cildiniz tarafından kolayca emilen hafif bir dokuya sahip olan tatlı badem yağı, kuru cilt için mükemmeldir. Bu arada hindistan cevizi yağı bakteri öldürür, cildi nemlendirirken akne oluşmasını önler.

Ve uçucu yağlar. Toprak kokulu sedir ağacı esans yağı ile başlayalım. Bu yağ antiseptik özellikleri ile cilt tahrişini azaltır. isterseniz içine biraz da sandal ağacı yağı ekleyebilirsiniz.

Bütün malzemeleri şişenin içinde toplayın, ağzını kapattıktan sonra iyice sallayın.

Uygulamak için elinize birkaç damla koyun ve sakallarınızı bu karışım ile ovun. Ellerinizle karışımı iyice sakalınıza yedirdikten sonra tarayarak sakalınızı düzeltin.

Duştan sonra sabahları yumuşak parlak bir sakal için uygulayın. İsterseniz gece yatmadan önce de uygulayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.