Şekeri Güzelliğiniz İçin Nasıl Kullanabilirsiniz?

0

Eğer evde güzellik malzemelerinizi kendiniz yapmayı seviyorsanız, kabartma tozu ve tuzun çok fazla cilt bakımı kullanımı olduğunu biliyorsunuzdur. Peki şekeri de cildiniz için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Şeker yüzünüzden ayak parmaklarınıza kadar oldukça yararlıdır.

Şekeri cilt bakımınız için kullanmak isterseniz, nerelerde nasıl kullanabileceğinize bir göz atın. Evde pudra şekeri nasıl yapılır?

1. Dudaklarınızı pürüzsüz hale getirin
Parmağınızı biraz su ile nemlendirin ve nemli parmağınızla bir miktar şeker alın. Toz şeker ile hafifçe pul pul dökmek için dudaklarınıza dairesel hareketlerle uygulayın.

2. Vücudunuza peeling yapın
Tatlı kokan ve cildinizin güzel görünmesini sağlayan nemlendirici vücut peelingi oluşturmak için birkaç muzla bir fincan kahverengi şeker karıştırın ve vücudunuzu ovmak için kullanın. Yarayı şekerle iyileştirin

3. Vücudunuza güzel bir parıltı verin
Sırtınızda, bacaklarınızda ve omuzlarınızda mükemmel bir ışıltı elde etmek için biraz şeker ve yağı karıştırın, vücudunuzu ovmak için kullanın.

4. Ayaklarınızı yumuşatın
Ayaklarınızın daha pürüzsüz, bakımlı olması ve ölü deriyi ayaklarınızdan çıkarmak için şekeri ve nane yağını karıştırın. Ayaklarınızı bu karışımla ovun. Nane yağının cildinize ferahlık verme etkisi vardır, bu da sıcak yaz ayları için idealdir. Kahverengi şeker nasıl yapılır?

5. Kirli elleri temizleyin
Ellerinizdeki yağ gibi zorlu kirleri çıkarmak için sabuna biraz şeker ekleyin.

6. Bacaklarınızı daha pürüzsüz tıraş edin
Dairesel bir hareketle önceden ıslak hafif kahverengi şeker uygulayarak ölü cilt hücrelerini pul pul dökün, sonra durulayın. Bu, tıraş makinesinin daha etkili olmasını sağlar.

7. Ellerinizi gençleştirin
Genç ve taze görünen muhteşem eller ister misiniz? Bir fincan zeytinyağı ve bir E vitamini kapsülü ile bir fincan kahverengi şekeri karıştırın. Karışımı ellerinizi ovmak için kullanın. Bir süre beklettikten sonra durulayın. Nane şekerini evde yapabilirsiniz


Paylaş.

About Author

Comments are closed.