Selülitleri Yok Etmek İçin En Etkili Esansiyel Yağlar

0

Bitkilerin özlerinden yapılan esansiyel yağlar, geleneksel tıbbın bir parçasıdır. Bu yağlardan bazılarının özelliği hücrelerden biriken toksinleri atmalarıdır. Bu özellik sayesinde yıllardır selülit tedavisinde de kullanılıyor. Kadınların yüzde 90’ını etkileyen selülit sorunu için esansiyel yağlar en etkili yöntemlerden biridir.

Selülit için esansiyel yağlardan birini kullanacaksanız mutlaka bir selülit fırçanızın olması gerekiyor. Yağı her zaman dairesel hareketlerle sürün. Yağın daha rahat sürülmesi için içine bir kaç damla masaj yağı da ilave edebilirsiniz. Duşta Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

İşte selülitler için en etkili 10 esansiyel yağ

1. Sardunya
Sardunya uçucu yağı, tarih boyunca, esas olarak yaraları hijyen için kullanılmıştır. Cildin dokusunu iyileştirmek için de harikadır. Ayrıca sıkılaştırıcı, antiseptik, tonik, diüretik, hemostatik özellikleri sebebiyle selülite karşı savaşan en iyi yağlardan biridir. Selülitten kurtulmanın yanı sıra cildi nemlendirmeye de yardımcı olur.

2. Biberiye

En popüler uçucu yağlardan biri olan biberiyenin hem lenf tıkanıklığını açma ve sıkılaştırma özelliği de vardır. Bu özelliğinden dolayı selülitle mücadelede çok etkilidir. Esansiyel Yağlarınızı Evinizde Kendiniz Yapın

3. Havuç tohumu
Havuç tohumu esans yağı, yabani havuç bitkisinin kurutulmuş tohumlarından yapılır. Antiseptik, karminatif, sitofilaktik, depresif, diüretik, emmenagog ve vermifuge özelliklere sahiptir. Bu yağ, yaşlanma sürecini yavaşlatmak için cildi korun ve selülitleri ortadan kaldırır. Cildi sıkılaştırmak konusunda en etkili yağ olarak kabul edilir.

4. Greyfurt
Greyfurtlar yıllardır sağlıklı beslenme ile ilişkilendirilir. Sentetik ilaçlar da dahil olmak üzere vücuttaki toksinleri yok etmeye yardımcı olur. Zeytinyağı gibi bitkisel yağlarla seyreltilmiş bir solüsyon olarak vücudun etkilenen bölgelerinde masajla sürülür. Hindistan cevizi yağı ile karıştırıp her gün iki kez masaj yapabilirsiniz.

5. Sedir ağacı
Sedir ağacı yağı solunum yolları hastalıklarını tedavi etmek, sinirsel gerginliği hafifletmek ve böcekleri püskürtmek için kullanılmıştır. Ancak cildi dengelemek ve yabancı maddeleri temizlemek için de oldukça etkilidir. Bir idrar söktürücü olarak hizmet ettiği için sıvı tutma ve toksinleri azaltmak açısından selülite de oldukça değerlidir. Hatta aşırı yağ çekerek sorunlu dokuları enfekte hale getirmeye yardımcı olur. Sedef Hastalığı için En İyi Esansiyel Yağlar

6. Kereviz tohumu
Kereviz tohumu yağı, anti-romatizma, antispazmodik, karminatif, nervine, sedatif ve toniktir. Yağ vücudun aşırı sıvı almasına yardımcı olur.

7. Mandalina
Bu yağ toksinlerin vücuttan dışarıya taşınması için sindirim sistemine yardımcı olurken, kan dolaşımını da arttırır. Antiseptik, antispazmodik, sitofilaktik, depresif, sakinleştirici özellikleri içerir.

8. Turunç
Turunç, selüti yok etmek için etki yağlardan biridir. Anti-inflamatuar ve anti-kanser özellikleri sunarken vücutta detoksifikasyona yardımcı olur. Hamilelikte Güvenle Kullanabileceğiniz Esansiyel Yağlar

Turunç yağı kullanırken, anti-selülit masajı uygulayın.

9. Nane
Bu yağ, metabolizmasıya yardımcı olabilir ve selülit alanlarını yok etmek için greyfurt özü yağı ile kombine edildiğinde daha da etkili olduğu söylenir.

10. Rezene
Rezene özlü yağını cildinizde doğrudan kullanırken diğer yağlarla, özellikle biberiye esansiyel yağı ile harmanlandığında en etkili olma eğilimindedir. Üç çay kaşığı Zeytin veya jojoba yağının içine iki damla biberiye esansiyel yağı ve iki damla rezene özü yağ ekleyin. Harmanlayın. Yağların kombinasyonu, olası cilt tahriş etkilerini yok etmenin yanı sıra yararlı özelliklerini de korumaya yardımcı olur. Bu çözeltiyi kullanmak için harmanladıktan sonra karışımı bir tencerede ısıtın ve ardından dairesel hareketle parmaklarınızla masaj yapın. En iyi sonucu elde etmek için haftada en az bir kez tekrarlayın. Etkilerini arttırmak için her gün en az 8 bardak su için.

Not: Hamile iseniz bu aromatik yağları kullanmadan önce doktorunuza başvurun.


Share.

About Author

Comments are closed.