Seyrek Bıyıkları Güçlendirmenin Yöntemi

0

Bazı erkekler bıyık ve sakalları çıkmaya başladığında tüylerin zayıf ve seyrek olduğunu fark eder. Bıyıkları istedikleri gibi gür ve kalın değildir. Hızlı bir şekilde bıyık büyümek için, kıl köklerinin büyümeyi teşvik eden güçlü kan dolaşımına ihtiyacı vardır. Günlük rutininizi değiştirmek de dahil olmak üzere kıl büyümesini teşvik etmenin farklı yolları vardır. Ayrıca evde kıl büyümesine yardımcı olan bir karışım da oluşturabilirsiniz.

Yaşam tarzı
Yüzünüzü sabahları ve yatmadan önce yıkayın ve haftada bir ya da iki kez peeling yapın. Sabah, akşam ve duştan sonra yüz kremini kullanarak yüzünüzü düzenli olarak nemlendirin. İyi bir cilt bakım gözeneklerinizi temiz tutar, ölü cildi temizler ve kıl köklerini sağlıklı tutar. Sakal Yağı Nasıl Yapılır?

Her gün bol miktarda vitamin almak için sağlıklı bir diyet yapın. Kıl büyümesini teşvik eden B3 niasin ve B2 riboflavin vitaminlerini alın. Bu vitaminler ayrıca brokoli, tavuk göğsü, ıspanak ve az yağlı sütte bulunur.

Yüzünüzdeki kılların büyümesini yavaşlatabilen yaşamınızdaki stresi azaltın. Doğal stres tedavileri yoga, arabuluculuk ve egzersizdir. Sinirleri yatıştıran ve kaygıyı azaltan magnezyum ve potasyumu diyetinize dahil edin.

Her gece yedi ila dokuz saat uyuyun. Uyku sırasında, vücut, saç büyümesinden sorumlu olan dokular ve hücreler de dahil olmak üzere onarılır ve gençleştirilir. Bazı Erkeklerin Saçları İle Sakalları Neden Farklı Renk?

Bitkisel tarifi
1 yemek kaşığı elma sirkesi ve jojoba yağı ile 1/2 su bardağı aloe vera jeline 50 damla biberiye esansiyel yağı karıştırın.

Bu karışımı cildinize sürün ve bıyıklarınızın büyümesini istediğiniz yere sürün. Zaten büyümüş olan kıl köklerine de sürdüğünüzden emin olun.

Karışımı 10 dakika sonra tamamen durulayın. Erkekler İçin Saç Şekillendiricisi Tarifi


Share.

About Author

Comments are closed.