Sık Sık Kırılan Tırnakları Güçlendiren Yiyecekler

0

Sağlıklı tırnaklara sahip olmak, sadece kadınların değil, erkeklerin de sahip olması gerekir. Günümüz erkekleri de tırnak bakımına özen gösteriyor. Ve gerçek şu ki, güzel ve bakımlı tırnaklar ilk izlenim için çok önemli bir etkiye sahip. El sıkıştığınız kişinin tırnakları sadece sizin için değil, herkes için önemlidir.

Yediklerinizle de tırnaklarınız güçlendirebilirsiniz

Protein
Tırnakların hemen hemen tamamı lifli protein olan keratininden oluşur. Bu nedenle, güçlü, sağlıklı tırnak büyütmek için, diyetinizin yağsız etler, yumurta, koyu yapraklı yeşillikler, balıklar, baklagiller, fıstıklar ve tohumlar gibi yüksek kalitede protein açısından zengin gıdalar içerdiğinden emin olmanız gerekir. Badem sütü ve soya bazlı gıdalar gibi süt ürünleri veya süt alternatifleri de mükemmel bir protein kaynağıdır.

Domates
Domateste bulunan, A ve C vitaminleri tırnak güçlendirici en iyi kaynaklardan biridir ve aynı zamanda sağlıklı saç, cilt ve tırnaklar için gerekli olan B7’nin doğal formu (Biotin olarak da bilinir) içerir.

Daha fazla enerji ile güne başlamak için sabah bir bardak organik domates suyu için, salatalara ve sandviçlere birkaç dilim taze domates ilave edin ve diyetinizde domates salçası veya sosu kullanın.

Şekerkamışı Pekmezi
Şekerkamışı pekmezi, 19. yüzyıl sonuna kadar popüler bir doğal tatlandırıcı olan acı tatlı bir şuruptur. En popüler tatlandırıcıların aksine, Şekerkamışı pekmezi, gerçekten iyidir, çünkü hala şeker kamışı bitkisinde doğal olarak bulunan vitaminler ve mineraller (beyaz şeker oluşturmak için kullanılan rafine etme işlemi sırasında uzaklaştırılan besinler) içerir.

Daha sağlıklı tırnakları elde etmek için, su, çay ya da istediğiniz başka bir içeceği içine bir çorba kaşığı ekleyin . En iyi sonuç için günde 1-2 defa için.

Isırgan Çayı
Isırgan yaprağı – daha uzun, daha güçlü, daha sağlıklı saç ve tırnak büyümesi de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede kullanılan eski bir doğal ilaçtır. Vücudunuzun yeni tırnak dokusu oluşturmak için ihtiyaç duyduğu mineraller açısından zengintir.

2-3 çay kaşığı kurutulmuş organik ısırgan yaprağını bir bardak suda yaklaşık 10 dakika boyunca demleyin. Tercih ettiğiniz doğal tatlandırıcıyı ekleyin ve daha güçlü tırnaklar için günde bir kez için.

At kuyruğu
Daha kuvvetli ve daha sağlıklı tırnak uzatma yeteneği ile tanınan bir diğer ot, at kuyruğu (aynı zamanda tıraş bıçağı olarak da bilinir). Bitkisel yaprak gibi at kuyruğu yüksek konsantrasyonlarda tırnak güçlendirici vitaminler ve mineraller içerir.

Çay yapmak için, bir fincan kaynar suda en az 10 dakika kurutulmuş organik at kuyruğu ½ – 1 çay kaşığı olarak demleyin.Günde bir kez için.

Biyotin
H Vitamini olarak da bilinir. Biyotin vücudun keratin üretiminde hayati bir besindir. Saç, deri ve tırnakta birincil bileşen olan lifli proteindir. Biyotin doğal olarak balık, yumurta, bakliyat, tahıl ve fıstık gibi bazı meyve ve sebzelerde bulunur.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.