Sırtınızda Sivilce Varsa Nedenleri ve Çözüm Yolları

0

Yüzünde sivilce olması zor, ama en azından kapatıcılarla cildinizi kusursuz gösterebilirsiniz. Ancak sırtınızda veya omuzlarınızdaki sivilceler için ne yapabilirsiniz? Neyse ki, günlük rutininizde birkaç basit değişiklikle vücudunuzdaki sivilcelere veda edebilirsiniz.

1. KULLANDIĞINIZ ÜRÜNLER GÖZENEKLERI TIKIYOR
Bu doğru: Saç kremi , güneş kremi , vücut kremi, masaj yağlarınız – hepsi gözenekleri tıkayabilir ve sırtınıza sivilceye neden olabilir.

Ne yapılabilir: Yıkama veya spor yaparken saçlarınızı öne doğru çevirin ve sırtınızdaki şampuan ve saç kremi kalıntılarından kaçınmak için durulayın. Ve normal güneş koruyucu yerine, “ultra-hafif” veya “hızlı kuruyan” etiketli olanları seçin. Ayrıca, daha az yağ içeriğine sahip olduklarından ve cildi nemlendirmek için suya daha çok ihtiyaç duydukları için yaz aylarında losyonlar kullanmak daha iyidir.

2. ELBISELERINIZ RAHATSIZ EDİCİ OLABİLİR
Ne yazık ki, egzersiz yaparken vücudunuz için harika olsa da, dikkatli değilseniz akneye yol açabilir. Sıkı bir spor sutyeninin sürtünmesi, kıl foliküllerini tahriş edebilir ve kırmızı sivilcelere yol açabilir.

Ne yapılabilir: Egzersiz yaptıktan sonra duş almalısınız. Uzmanlar, özellikle koşu yaparken spor sütyenleri ve ve spor büstiyerlerinin kullanılmaması gerektiğini belirtiyorlar. Vücudun bu şekilde hava aldığını ve gözeneklerin tıkanmadığını belirtiyorlar.

3. AKNEYE YATKIN OLABİLİRSİNİZ
Eğer ailenizde sırt sivilcesi varsa siz de de olabilir, şaşırmayın.

Ne yapılabilir: Endişelenmeyin, genlerin etrafında dolaşmanın yolları var. sivilceleri önlemek için yüz temizleyicileri kullanılabilir. Bu temizleyiciler, ilaçlardan daha az tahriş edici bir eğilime sahiptir ve bunlar genellikle duş rutininize dahil edildiğinden, daha kolay temin edilebilir ve bu nedenle daha düzenli olarak kullanılırlar. Bunlar kesilmezse, dermotolog tarafından reçeteli bir ilaç kullanabilirsiniz.

4. İYI BIR CİLT İÇİN DOĞRU YİYECEKLERİ YEMİYORSUNUZ
Unutmayın: Kalbiniz için iyi olan şey aynı zamanda cildiniz için de iyidir, bu yüzden daha iyi bir cilt istiyorsanız, hamburgeri bir yana bırakmanız gerekir.

Ne yapılabilir: Bu kolay: İyi dengelenmiş bir diyet yiyin . İlginçtir ki, bazı çalışmalar süt ve aknede yüksek olan diyetler arasındaki bağlantıyı göstermektedir . Bunun için diyetinizden süt ve aşırı peyniri çıkarın.

5. SIRTINIZI YIKMIYORSUNUZ
Bu hiç şaşırtıcı değil. Araştırmalar birçok kişinin sırtlarını yıkamadığını ortaya koyuyor. Ulaşılması ya da görülmesi kolay değildir ve kokmadığı için yıkamak akla gelmeyebilir.

Ne yapılabilir: En akne eğilimli bölgelerden biri olduğundan, yüz cildinizmiş gibi davranmanız gerekir. Bu, foliküllerin temiz ve tıkanmamasına yardımcı olur ve sivilcelere daha az eğilimli hale getirir. Nazik bir peeling temizleyici kullanmayı deneyin; bu da iltihaplı cildin temizlenmesini, nemlendirilmesini, pul pul dökülmesini ve hatta yatışmasını sağlar.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.