Sivilce Gibi Cilt Sorunlarını Sandal Ağacı İle Tedavi Edin

0

Sivilceler, lekeler ve siyah nokta gibi cilt problemleri, oldukça yaygındır. Tüm bu sorunlardan doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Sandal ağacı tozu ve yağı, cilt sorunlarının giderilmesi için idealdir.

Cildinizdeki sorunlar için, kozmetik ürünler yerine ev ilaçlarını kullanarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Sandal ağacının, geniş bir yelpazede tıbbi özellikleri vardır ve çoğu cilt hastalığı için sıklıkla bir ev ilacı olarak kullanılır. Tereyağı yüz maskesi hazırlamak için 3 basit yöntem

Cilt için sandal ağacının faydaları şunlardır:

1. Güneş yanığına iyi gelir
Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için sandal ağacı yağı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda güneş yanığını yatıştırmaya yardımcı olur ve güneş yanığından kaynaklanan kızarıklığı azaltabilir.

2. Cilt yaralarını tedavi eder
Sandal ağacının anti-inflamatuar özellikleri, sivilce veya güneş yanığından kaynaklanan her türlü yanma hissinin geçmesine yardımcı olur. Sandal ağacı esansiyel yağı, böcek ısırıklarını veya diğer cilt yaralarını tedavi etmek için kullanılabilir.

3. Cildi sıkılaştırır
Sandal ağacı, cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırır. Bu yüzden birçok yüz maskesi ve tonikte sandal ağacı kullanılır.

4. Antiseptik olarak kullanılır
Sandal ağacı, sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesini sağlayan antiseptik özelliklere sahiptir. Toza ve kire maruz kalmak, cildinizde bakteriyel büyümeye neden olabilir ve bu da cilt sorunlarına yol açabilir. Yüzünüze veya etkilenen bölgeye sütle karıştırılmış sandal ağacı tozunu uygulamak yardımcı olabilir. Sivilce için 6 tarçın maskesi tarifi

Evde yapabileceğiniz sandal ağacı yüz maske tarifleri

1. Sivilce ve siyah noktalar için
Bir yemek kaşığı sandal ağacı esansı, bir tutam zerdeçal ve kafuru karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve sivilce, yara izleri ve siyah noktalardan kurtulmak için yüzünüzde tutabildiğiniz kadar tutun.

1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu, 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ve birkaç damla limon suyunu karıştırarak da maske hazırlayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüzde uygulayın ve yarım saat bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın ve kurulayın.

2. Cildi nemlendirmek için
Yüzünüze sandal ağacı esansiyel yağını sürün ve hafifçe masaj yapın. Bir gece bekletin ve sabah ılık su ile yıkayın. Cildinizi yenileyecek 5 maske tarifi

3. Güneş lekeleri için
1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu, 1 yemek kaşığı salatalık suyu, 1 yemek kaşığı lor, 1 tatlı kaşığı bal ve biraz limon suyunu karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Bu güneş lekesi gibi koyu lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

4. Siyah noktalar için
1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak sürün. Yüzünüzde tutabildiğiniz kadar bekletin. Düzenli kullanımla, siyah noktalar kaybolur.

5. Yağlı ciltler için
Biraz sandal ağacı tozunu birkaç damla gül suyuyla karıştırın ve yüzünüzün her yerine uygulayın. Yarım saat bekletin ve sonra soğuk suyla yıkayın. Gebelik maskesinden nasıl kurtulunur?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.