Sivilce İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

0

Sivilceler sizi deli mi ediyor mu? Biraz elma sirkesi deneyin. Sivilce kurtulmak için nasıl kullanılır? Aşağıdaki yazıyı okuyun, ihtiyacınız olan tüm cevapları alacaksınız.

Sade Sirke Çözümleri
Elma sirkesi, cildin pH dengesini dengelemeye yardımcı olan ve temiz ve pürüzsüz bir cilde yol açan alfa hidroksi asitlere sahiptir. Sürekli kullanımda sivilce izlerinin de temizlenmesine yol açar.
İşte nasıl kullandığınız
Temiz ve süzülmüş bir çözelti alın ve suyla seyreltin. Bu sirke asit içerir ve saf halde kullanılırsa cilde zarar verebilir ― bu nedenle seyreltilmesi gerekir. Sirkeyi 1: 8 oranında suyla karıştırın (Bir bardak suya ½ çay kaşığı). Bir pamuklu çubuğu bu çözeltiye batırın ve doğrudan sivilceye, hatta izlere uygulayın. Gece boyunca bırakın ve sabah yıkayın. Akne ve sivilce izleri nasıl yok edilir?

Bitkisel Çay + Sirke Çözümleri
Sivilce kontrolü için bu çözeltiyi kullanmanın bir yolu yeşil bitki çayı taban yapmaktır. Bitkisel bir çay poşeti alın ve bir bardak kaynar suya koyun. 15 dakika bekletin. Sonra soğutun. Şimdi ⅓ su bardağı sirkeyi çayın içine ekleyin ve iyice karıştırın. Pamuklu bir bez alın, solüsyona batırın ve yara izlerinde ve sivilcelerde kullanın.

Cilt toniği
Yağlı cilt, sivilce oluşumuna daha yatkındır ve bu nedenle, sıkılaştırıcı bir tonik çözeltisinin uygulanması, gözenekleri bloke etmek ve yabancı maddelerin cilde girmesini ve akneye neden olmasını önlemek için önemlidir. Elma sirkesi de çok etkili bir cilt toniği olarak kullanılabilir. Kullanmak için 1: 3 oranında sirke ve su karışımı yapın ve saklayın. Yüzünüzü yıkadıktan ve temizledikten sonra, ya çözeltiyi yüzünüze pamukla sürün. Doğal hızlı sivilce yok ediciler

İçecek olarak
Elma sirkesi yalnızca harici bir element olarak kullanılmaz, dahili olarak da kullanılabilir. Bir bardak suyun içine 2 çorba kaşığı sirke karıştırın. Bu, mükemmel bir detoks içeceği olarak çalışır ve tüm sistemi iyice temizler. Tüm toksinlerin atılması, kan dolaşımının artmasına ve böylece daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde neden olur.

Sivilce için elma sirkesini böyle kullanır ve asla geri dönüş yapmamasını sağlar. Bu konuda istikrarlı olursanız olumlu sonuçları yakında göreceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.