Sivilce İçin Hidrojen Peroksit Kullanmanın 8 Güvenli Yolu

0

Sivilce ve sivilce izlerinden kurtulmak için bir formül arıyorsanız, aradığınız çare hidrojen peroksit olabilir. Bakterileri öldüren, enfeksiyonu temizleyen hidrojen peroksit, sivilce için mucize bir tedavi olarak kabul edilir.

Kullanımı güvenli ve tamamen doğal bir temizleyici olan hidrojen peroksit, mikrop öldürücü bir maddedir. Sivilceye uygulandığında, sivilceyi okside eder, bakterileri öldürür ve enfeksiyonu temizler.

Aşağıda sivilce için hidrojen peroksit kullanmanın 8 farklı yöntemini bulabilirsiniz. Bu tedavilerden herhangi birini uygulamadan önce yüzünüzü her zaman yıkayın ve kurulayın.

Sivilce tedavisi için sadece %3 hidrojen peroksit kullanın. Hidrojen peroksit hassas cildi çok fazla kurutabilir. Hassas ve kuru bir cildiniz varsa, tedavileri dikkatli kullanın.

Yöntem 1: Hidrojen peroksit
Hidrojen peroksitin doğrudan sivilce üzerine uygulanması hızlı iyileşmeyi destekler. Ölü dokuyu temizler, bakteriyel enfeksiyonla savaşır.

Bir pamuğa birkaç damla hidrojen peroksit damlatın ve sivilceye sürün. 5 dakika bekletin, sonra normal su ile durulayın. Haftada 1 veya 2 kez yapabilirsiniz.

Yöntem 2: Hidrojen peroksit ve gül suyu
Gül suyunun iltihap önleyici özelliği tahriş olmuş cildi yatıştırır ve iltihabı azaltır, cildin kurumasını engeller, bakterilerin kurumasına yardımcı olur ve cilt gözeneklerini temizler.

1 çay kaşığı % 3 hidrojen peroksit ve 1 tatlı kaşığı gül suyunu karıştırın ve sivilceye sürün. 15 ila 20 dakika bekletin, ardından normal su ile durulayın. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

Yöntem 3: Hidrojen Peroksit ve limon
Hidrojen peroksit, cildinizi enfeksiyona neden olan bakterilerden arındırarak bir dezenfektan gibi davranır. Limon suyu C vitamini açısından zengindir, bu da cildin kızarıklığını ve iltihaplanmasını giderir.

2 tatlı kaşığı su içinde 1 tatlı kaşığı limon suyunu seyreltin. Sonra 1 çay kaşığı % 3 hidrojen peroksit ekleyerek karıştırın. Karışımı bir pamukla sivilcelere sürün. 5 dakika bekletin, sonra yüzünüzü normal suyla durulayın ve kurulayın. Hızlı ve doğal bir şekilde sivilceden kurtulmak için haftada bir kez yapabilirsiniz.

Yöntem 4: Hidrojen peroksit ve çay ağacı yağı
Hidrojen peroksit sadece mikropların çoğalmasını engellemenin yanı sıra sivilce izlerini de hafifleten bir ağartma maddesidir. Çay ağacı yağı da, enfeksiyona neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olur ve cildin iltihaplanmasını azaltır.

1 çay kaşığı % 3 hidrojen peroksit ile 7-10 damla çay ağacı yağı karıştırın. Bir pamuk yardımıyla karışımı sivilceli alana sürün. 5 ila 10 dakika bekletin, sonra soğuk suyla durulayın ve cildinizi kurulayın. Sivilceden kurtulmak için haftada 1 veya 2 kez yapın.

Yöntem 5: Hidrojen peroksit ve karbonat
Karbonat, bakterilerin hayatta kalmasını zorlaştıran alkali bir maddedir. Aynı zamanda, iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olan anti-enflamatuar özelliklere de sahiptir.

1 çay kaşığı % 3 hidrojen peroksit ile 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. Karışımı pamukla sivilcelere sürün. 1 ila 2 dakika bekletin, ardından soğuk su ile durulayın. Sivilce ve sivilce izlerinden kurtulmak için hafta bir kez yapabilirsiniz.

Yöntem 6: Hidrojen peroksit ve aloe vera
Aloe vera, sivilce ve hiperpigmentasyon gibi çeşitli cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Sivilceye neden olan bakterilerle savaşmaya, tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve hızlı iyileşmeye yardımcı olan anti-bakteriyel, anti-inflamatuar ve antiseptik özelliklere sahiptir.

2 çay kaşığı % 3 hidrojen peroksit ile 1 yemek kaşığı aloe vera jelini karıştırın. Karışımı bir pamukla sivilce veya sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün. 5 dakika bekletin, sonra soğuk suyla durulayın ve cildinizi kurulayın. Yatmadan önce cildinize sadece aloe vera jeli sürün ve sabah yıkayın. Bunu haftada 1 veya 2 kez yapabilirsiniz.

Yöntem 7: Hidrojen peroksit ve aspirin
Aspirin, birçok sivilce kreminde yaygın bir bileşen olan salisilik asidi içerdiğinden, sivilceleri tedavi etmek için etkili bir maddedir.

Bir macun elde etmek için 2 aspirin ile yeteri kadar %3 hidrojen peroksiti karıştırın. Karışımı bir pamukla sivilcelere sürün ve 5 dakika bekletin, sonra soğuk suyla yıkayın ve cildinizi kurulayın. Sivilceden kurtulmak için haftada bir kez bu tedaviyi uygulayabilirsiniz.

Yöntem 8: Hidrojen peroksit ve zerdeçal
Zerdeçal, bakterileri öldürmeye yardım eden, kurkumin denen antiseptik ve anti-mikrobiyal bir madde içerir. Tahriş olmuş cildi yatıştırır, cildi iyileştirir ve sivilce izlerini yok eder.

Bir macun yapmak için 1 çay kaşığı zerdeçal tozu ile yeterli miktarda %3 hidrojen peroksiti karıştırın. Pamuklu çubuk kullanarak, macunu sivilceye uygulayın ve yaklaşık 5 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü soğuk suyla durulayın ve kurulayın. Sivilceden kurtulmak için haftada bir kez bu tedaviyi yapabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.