Siyah Dudaklardan Kurtulun

0

Bazı kişilerin dudaklarında koyu renk lekeler meydana gelir. Özellikle kadınlar her zaman doğal pembe dudaklara sahip olmak ister. Dudaklardaki koyu renk lekelerin nedenleri arasında çay, kahve, alkol, klorlu su, güneşe maruz kalma, dudaklarda emme ve sigara gelmektedir. Bu lekelerin başka nedenleri arasında hormon dengesizliği, kötü yaşam tarzı ve vitamin eksikliği bulunuyor. Eğer sizin de böyle bir sorununuz varsa o zaman evde bazı yöntemler uygulayabilirsiniz.

  1. Limon

Limon suyu cildi beyazlatmak için en iyi ev çözümüdür. Sabahları ve akşam yatmadan önce dudaklarınıza limon suyu sürün. 1 ay içinde sonuç almaya başlarsınız.

  1. Şeker

Şeker, peeling olarak görev yapmaktadır. Yapmanız gereken tek şey 3 yemek kaşığı toz şekeri iki yemek kaşığı tereyağ ile karıştırın. Bu karışım ile haftada bir kez dudaklarınıza peeling yapın.

  1. Bal

Bal dudaklar için inanılmaz bir doğal bir çözümdür. Dudakları nemlendirmek ve beyazlatmak için bir etken maddesi vardır. Uyumadan önce dudaklarınıza saf bal sürün. Sabah ılık suyla durulayın.

  1. Un

½ yemek kaşığı un ile aynı miktarda bal ve yoğurduğu karıştırın. Dudaklarınıza bu karışımı sürün ve yarım saat sonra yıkalın.

  1. Pancar

Pancar doğal ağartıcı özelliklere sahiptir. Bir panca pancarla dudaklarınızı 5 dakika boyunca ovun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.