Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

0

Siyah noktaya gözenekleri tıkayan kir neden olur. Cildinizi temiz tutmak için düzenli olarak temizlemeniz şarttır. Temiz tutarsanız, gözeneklerinizdeki tıkanıklığı etkili bir şekilde kaldırabilir, mevcut siyah noktaların ortadan kaldırılmasına ve gelecekte olmasını önleyebilirsiniz. Neyse ki, siyah noktayı temizlemek kolaydır. Yumurta İle Siyah Nokta Bantı Nasıl Yapılır?

Antibakteriyel temizleyici kullanarak siyah nokta bulunan yerlerinizi yıkayın. Temizleyiciyi cildinize masaj yaparak gözeneklerinizi iyice temizleyin. Antibakteriyel temizleyici, gözeneklerinizi tıkayabilecek ve siyah noktalarınızı kötüleştirebilecek makyajı, terini ve kiri gidermeye yardımcı olur.

Toniğinizi pamuk üzerine koyun siyah noktaları silin. Tonik, cildinizin yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur, fazla yağın gözeneklerinizde kalmasını önler. Tonik ayrıca cildi temizler, temizleyicinizin kaçırmış olabileceği kiri giderir. Siyah Noktalar İçin Uçucu Yağlarla Kolay Ev Çözümleri

Cadı fındığı yağını siyah noktalara sürün. Cadı fındığı yağı doğal bir büzücü olarak çalışır. Aşırı yağ ve kiri emen, siyah noktalarınızı iyice temizlemeye yardımcı olan tanenler içerir.

Eşit miktarda karbonat tozu ve suyu karıştırarak bir macun hazırlayın. Macunu siyah noktaların üzerine yerleştirin. Durulamadan önce yaklaşık 20 dakika orada kalmasına izin verin. Karbonat tozu, fazla yağı emer ve bakterileri öldürerek siyah noktaların derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Siyah Noktaları Temizlemenin Pratik Yolu

Siyah nokta üzerinde derin temizlik maskesi kullanın. Her ikisi de bakteri ve aşırı yağı gideren kil veya sitrik asit içeren bir maske seçin.


Share.

About Author

Comments are closed.