Siyah Noktalarınıza Veda Edin

0

Kimse siyah noktalara sahip olmak istemez. Dikkat çekicidirler, çıkarılması imkansız görünür ve bir süre sonra iltihaplı sivilcelere dönüşebilirler.

Bu tedavide üç ana temizlik maddesi var: Limon, bal ve karbonat tozu. Bu bileşenlerin her biri cildinize fayda sağlayabilecek kendine has özelliklere sahiptir. Limon suyu antibakteriyeldir ve cilt renginizi düzeltmenize yardımcı olur. Bal cildi nemlendirir, yatıştırır ve tahrişi iyileştirir. Ve son olarak, karbonat tozu, ölü cilt hücrelerinin dökülmesine ve altındaki taze ve parlak cildin açığa çıkmasına yardımcı olarak karışıma bir miktar peeling ekler.

Karışım cilde uygulandıktan sonra yüzünüze buhar vermek için ılık ve ıslak bir havlu kullanın. Buhar, karışımın kirleri, bakterileri ve sinir bozucu siyah noktaları hareket ettirmesine ve uzaklaştırmasına izin vererek gözeneklerinizi rahatlatır. Yumurta ile siyah nokta bandı nasıl yapılır?

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Bir limon
Bal
Karbonat
Havlu
Sıcak su

Yapılışı
Limonunu ikiye keserek işe başlayın. Limonun yarısını alın üzerine bal ve karbonat tozu serpin. Limonun iç kısmıya cildinizi iyice ovun. Özellikle sorunlu bölgelere dikkat gösterin.

Yıkama bezini veya havluyu sıcak suya batırın ve sıkın. Sıcak ve nemli havluyu yüzünüzün üzerine yerleştirin. Buhar, gözeneklerinizi açacak, böylece bal, limon ve karbonat tozu karışımı sihrini çalıştıracak. Burun üzerindeki siyah noktalar nasıl geçirilir?

Havlu önemli ölçüde soğuduğunda, bal karışımını yüzünüzden silmek için kullanın.

Şimdi banyo aynasında veya büyük gösteren bir aynayı elinize alın. Siyah noktaları kontrol edin. Eğer hala cildinizde siyah nokta varsa cımbızla çekin. Siyah noktalarınız inatçıysa, temizlenene kadar işlemi haftada bir veya iki kez yapmaya devam edin. Siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları


Share.

About Author

Comments are closed.