Son Derece Etkili Doğal Sivilce Tedavisi

0

Sivilceleri tedavi eden, ancak aynı zamanda cilde zarar veren birçok kimyasal ürün mevcut. Sivilce sorunu ile mücadele ediyorsanız, doğal malzemelerle etkili sivilce tedavinizi evde kendiniz yapabilirsiniz.

Sivilce için evde yapacağınız doğal tedavi için kullanacağınız malzemeler, bakteri, kir ve diğer cilt enfeksiyonlarına karşı mücadele eden doğal baharatlardır. Bu baharatlar hassas ciltlere zarar verebilir. O nedenle eğer cildiniz çok hassas değilse, bu tedavi sivilce sorununuz için en iyi çözüm olabilir.

 • Malzemeler
  1 çay kaşığı toz tarçın
  1 yemek kaşığı bal
  Yarım çay kaşığı zerdeçal
  Yarım yemek kaşığı limon suyu
  Kaşık
  Kâse

Nasıl yapacaksınız?

Adım 1:
Temiz bir kaseyi alın ve yarım çay kaşığı zerdeçal tozu ekleyin. Zerdeçal, bakterileri öldürür, cilt enfeksiyonlarını tedavi eder. Ciltteki izleri ve lekeleri hafifleten antioksidan özelliklere sahiptir. Bu tarifi uyguladıktan sonra, ciltte yumuşak sarı bir renk kalabilir. Ancak, birkaç saat geçer, endişelenmenize gerek yok.

Adım 2:
İnce öğütülmüş bir çay kaşığı toz tarçını zerdeçala ekleyin. Tarçın, inanılmaz bir doğal eksfoliyaldir. Cildi soymadan derinlemesine işler.

Adım 3:
Daha sonra karışıma yarım yemek kaşığı limon suyunu ekleyin ve bir kaşıkla iyice karıştırın. Limon suyu, sivilcenin kuruması için anti-bakteriyel bileşikler içerir.

Adım 4:
Karışıma bir yemek kaşığı bal ekleyin ve tüm malzemeleri ince bir macun elde edene kadar karıştırın. Bal, cildi temizlemek, tıkanmış gözenekleri açmak, bakterileri yok etmek ve ağrıyı azaltmada etkilidir. Aynı zamanda cildi nemlendirir, baharatların neden olabileceği kuruluğu önler. Bal kullanmak istemezseniz, bal yerine, cildi nemlendireceğinden süt veya yoğurt kullanabilirsiniz.

Nasıl uygulayacaksınız?
Hazırladığınız karışımı, sivilcelerin üzerine nokta nokta uygulayın ve 15 ila 20 dakika süreyle bırakın, ardından durulayın. Cildi kurulayın ve kuruluğu önlemek için iyi bir nemlendirici uygulayın.

Hazırladığınız karışımın kalan kısmını 3 gün boyunca buzdolabınızda saklayabilir ve her gün bir kez kullanabilirsiniz.

Sivilceleriniz ilk uygulamanın ardından iyileşmeye başlar ve 3 gün içinde iyileşir.

Sivilceden kurtulmak için, bu tarifi uygulamak ucuzdur ancak piyasada mevcut olan tüm pahalı kimyasal sivilce tedavilerinden daha iyi çalışır. Ve herhangi bir yan etkiye de neden olmaz.


Share.

About Author

Comments are closed.