Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Mükemmel Çıkarılır?

0

Suya dayanıklı rimeller, suya dayanıklı şekilde üretilirler ve normal rimeller gibi kolayca temizleyemezsiniz. Yanlış yöntemlerle rimeli temizlemeye çalışırsanız, sadece kirpiklerinizde değil aynı zamanda göz çevresindeki deriye de zarar verebilirsiniz.

Suya dayanıklı rimeli kolaylıkla ve kirpiklerinizi zorlamadan temizlemenin pratik ve doğal yolları var. Bu yöntemlerden bazılarını nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Daha hacimli kirpikler için nasıl rimel sürülmeli?

1.Göz makyajı temizleyicisi

Suya dayanıklı rimeller için üretilen temizleme ürünlerinden kullanabilirsiniz. Bu zahmetsizdir ve suya dayanıklı rimeli kolayca çıkarır.

Bir pamuğa, göz makyajı çıkarıcıdan bir miktar dökün. Göz kapaklarınızı kapatın ve birkaç saniye boyunca kirpiklerinizin üstünde pamuğu bekletin. Sonra pamuğu aşağıya doğru kaydırarak, kirpiklerinizi temizleyin.

Rimelinizi evde kendiniz yapmak ister misiniz?

2.Misel suyu

Kuru ve hassas bir cildiniz varsa, misel suyu idealdir.

Bir pamuğa biraz misel suyu damlatın. Göz kapaklarınızı kapatın ve kirpiklerinizin üstünde pamuğu 10 saniye kadar bekletin. Kirpik uçlarına doğru hafifçe silin. Bu işlemi, rimel iyice çıkana kadar tekrarlayın.

Misel suyu nedir? Evde misel suyu nasıl yapılır?

3.Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya badem yağı

Suya dayanıklı rimeli çıkarmanın en doğal yollarından biri Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytinyağı kullanmaktır.

Pamuğun üzerine biraz istediğiniz yağdan dökün. Pamuğu kirpiklerinizin üzerinde birkaç saniye bekletin ve zorlamadan kirpiklerinizi hafifçe silin. Rimel çıkana kadar bu işlemi tekrarlayın.

4.Bebek Şampuanı

Yukarıdaki sayılan malzemelerden hiçbirine sahip değilseniz ve evinizde bebek şampuanı varsa, suya dayanıklı rimeli temizlemek için en iyi formül elinizde demektir.

Maskara sürerken yapılan 9 hata

Hafif nemlendirdiğiniz pamuğa çok az bebe şampuanı koyun ve kirpiklerinizi temizlemek için kullanın.

Rimel ve bebek şampuanı kalıntılarını gözünüzden temizlemek için ıslak mendil ya da ıslattığınız bir pamuğu kullanabilirsiniz.

Bebek şampuanları, suya dayanıklı rimeli çıkarmanın en iyi yollarından biri olsa da, bunu alışkanlık haline getirmeyin. Sürekli kullanım gözlerinizde tahrişe neden olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.